reklama 

Slon u silnice zmodral, zve na největší skautské setkání Obrok

16.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1623
 • komentářů 1

Trutnov – Slon, který zdobí okraj silnice z Trutnova na Dvůr Králové a čas od času mění barvu, je tentokrát modrý a jako poutač upozorňuje na blížící se největší, již devátý skautský festival Obrok. Ten se uskuteční od 7. do 11. června Na Bojišti a zúčastní se ho 1500 skautů.

Slon u silnice zmodral, zve na největší skautské setkání Obrok

„Přetřít plechového slona se nabízelo. Je to skvělý reklamní poutač, kterého si všimne opravdu každý, kdo míří do Trutnova od Jaroměře,” uvedl Tomáš Macko s tím, že přetření je domluvené se zoologickou zahradou. Na nové podobě slona pracovali skauti z trutnovského střediska necelé dva dny a spotřebovali tři a půl kilogramů modré a žluté barvy.

Obrok je určen pro mladé skautky a skauty, kterým je mezi 15 a 24 lety, tedy pro skautské teenagery a vedoucí. „Z programu je to vidět na první pohled. Během pěti dní si účastníci budou moci zahrát dobrodružnou hru, inspirovat se na různých workshopech a přednáškách, pobavit se a také si zatančit si na večerních koncertech,” vysvětluje vedoucí manažerka akce Kamila Buráňová.

Se skauty přijede do Trutnova i tentokrát diskutovat řada známých osobností, například mladý politik Dominik Feri, bavič Kazma Kazmitch, kavárník Ondřej Kobza, filmař Janek Rubeš, cestovatel a autor TravelBible Matouš Vinš, a mnozí další. Skauti si letos jako motto Obroku vybrali slogan Jiní, ale stejní. Jiný, ale stejný. Jde o vysvětlení faktu, že se do vedení akce dostala nová mladá generace skautů a skautek i potvrzení, že se nemění zaběhnutý programový koncept.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Junák - český skaut

 

Diskuse

17.5.2017 Miluše Novotná
Hlavně by potřeboval opravit hlavně chobot je děravyyyyyyyyyyyyy

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama