reklama 

Stovky dobrovolníků vyčistily Krkonoše od tří tun odpadků

22.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 394

Trutnov - Čtyři stovky dobrovolníků a pracovníků Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) vyrazily v sobotu v souvislosti s akcí Čisté hory po krkonošských turistických cestách a loukách, aby vysbíraly pohozené odpadky a zlikvidovaly černé skládky.

Stovky dobrovolníků vyčistily Krkonoše od tří tun odpadků

Podle Radka Drahného, mluvčího KRNAPU, byla akce úspěšná. „Vysbíráno byly zhruba tři tuny odpadu,“ konstatoval. Dobrovolníci se vypravili do terénu v Harrachově, Rezku, Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Horním Maršově a Černém Dole. Trasy vhodné pro sběr odpadků vytipovali strážci parku. Sběrači vyrazili do všech koutů hor a během dne se na rozcestích začaly objevovat pytle plné odpadků, které byly později svezeny z hor dolů.

„Překvapením pro všechny bylo obrovské množství obalů od energetických gelů, papírových kapesníčků, pet-lahví a plechovek od různých nápojů,“ uvedl Drahný. Akce Čisté Krkonoše nebyla jen lokální, ale probíhala po celých horách. „Zapojila se většina zaměstnanců Správy KRNAP a množství dobrovolníků. Často to jsou celé rodiny, skupiny přátel, školní kolektivy, spolky, jako třeba Rotary Klub z Trutnova nebo pracovníci vrchlabské ŠkodaAuto,“ vysvětlil Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Správy KRNAP

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama