reklama 

Zatočíte doleva a jedete doprava, to jsou nevšední cyklokuriozity

6.5.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 767

Trutnov – Naproti Máji v Horské ulici otevřel svůj stánek v rámci dračích slavností majitel cyklokuriozit Martin Zehnal. Jeho kola, většinou hodně stará, jsou opravdovou raritou. Mnohá jsou spíše pro oko, než byste se na nich vydali na výlet. Podívaná to ale je.

Zatočíte doleva a jedete doprava, to jsou nevšední cyklokuriozity

Dvacet kol, které vyrobil zámečník z Hrušek u Brna, dokonce eviduje pelhřimovská agentura Dobrý den. Baletka, Dlouhán, Spermia, Hopskoč, Dívčí sen či Lehokolo ... Tak je pojmenoval majitel, který část svých kuriózních bicyklů přivezl nyní i do Trutnova.

Návštěvníci letošních dračích slavností si je mohou zapůjčit a vyzkoušet. „Je to všechno ale na vlastní nebezpečí,“ upozorňuje Zehnal, ostatně to avizuje i velká červená cedule. Můžete si tak vyzkoušet třeba Baletku, na které zatáčejí samostatně obě kola. „Musím se přiznat, že některá kola vidím poprvé. Jsem ráda, že si to nejmenší může vyzkoušet můj malý vnuk,“ řekla nám jedna z návštěvnic.

Podle pořadatelů dračích slavností si bicykly vychutnají zejména ti nejotrlejší, nejšikovnější, nejbystřejší  a fyzicky nejzdatnější. „Na kolech pana Zehnala zatočíte doleva a pojedete doprava, pošlapete dopředu a hned začnete couvat," upozorňují na zvláštnosti těchto kol organizátoři.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama