reklama 

Dotace pomohla modernizovat kamerový systém městské policie, používá i telestěnu

8.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1582

Trutnov – Městská policie využívá v rámci výkonu služby při plnění úkolů k zabezpečení veřejného pořádku, bezpečnosti osob a ochrany majetku kamerový dohledový systém. Tato technologie, stejně jako v jiných městech v zemi, přispívá v boji proti kriminalitě a snižování nákladů na zabezpečení veřejného pořádku v jednotlivých lokalitách. Loni došlo k výrazné modernizaci systému.

Dotace pomohla modernizovat kamerový systém městské policie, používá i telestěnu

Podle ředitele městské policie Radka Svobody se podařilo získat dotaci od Ministerstva vnitra České republiky. „Díky této dotaci jsme mohli vyměnit jedenáct starších dosluhujících analogových kamer za nové digitální IP kamery,“ řekl. Nyní má město k dispozici 24 kamer. Jejich obraz je sveden na dohledové pracoviště městské policie.

Tam byla v minulém roce zabudována také nová telestěna. Tím mají strážníci přehled o jednotlivých místech, které zabírají kamery. Kromě jedenácti nových digitálních kamer nainstalovaných na nynějších kamerových místech, byl systém rozšířen na cyklostezku ve směru na Horní Staré Město.

„Chtěli jsme monitorovat pohyb na stezce, a to i vzhledem k loňskému případu vážného ublížení na zdraví. Tehdy tam došlo k bodnutí nožem,“ vysvětlil ředitel městské policie. Také v letošním roce by měl být kamerový dohledový systém opět rozšířen. Přibudou další dva až tři kamerové body na předem vytipovaných místech. Kamery mimo jiné umožňují pružně a efektivně reagovat na zjištěná protiprávní jednání, vedou ke snížení pouliční kriminality, vandalismu v monitorovaných oblastech, ke zvýšení objasněnosti těchto negativních jevů a v některých případech také nahrazují absenci svědků.

„Kamery zvyšují pocit bezpečnosti občanů i proto, že svou působností odrazují pachatele případného protiprávního jednání. Navíc je možná okamžitá reakce, a tím i předcházení narušování veřejného pořádku,“ dodal Radek Svoboda. Záznamy z kamer také často slouží Policii České republiky.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv městské policie

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama