reklama 

Kalamita skončila. Práci nám ztěžuje neukázněnost řidičů, řekl jednatel TS

9.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2351
 • komentářů 4

Trutnov – Město minulý týden zasáhla sněhová kalamita. Přívaly sněhu, které obyvatelé Trutnova už dlouho nepamatují, působily problémy zejména v dopravě. Město vyhlásilo kalamitní stav, který byl už zrušen. V souvislosti s klimatickými podmínkami jsme minulý čtvrtek položili několik otázek jednateli Technických služeb Lumíru Labíkovi.

Kalamita skončila. Práci nám ztěžuje neukázněnost řidičů, řekl jednatel TS

Odpovědí jsme se dočkali dnes. Mohutná sněhová nadílka do ulic vyhnala hlavně právě techniku a pracovníky Technických služeb. Jak se tato organizace s přívaly sněhu a s tím souvisejícími problémy poprala?  

V Trutnově v posledních dnech napadlo nevídané množství sněhu. Zaskočilo to Technické služby?
Nezaskočilo, naše společnost byla připravena. Velké množství sněhu zaskočilo spíše některé občany Trutnova. Lidé nepočítají s takovým velkým spadem sněhu v tak krátké době.

Jak jste na to reagovali?
Do terénu byla vyslána veškerá technika, kterou máme k dispozici, včetně smluvních traktorů. Dále jsme smluvně zajistili i další stroje pro úklid a odvoz sněhu.

Kolik techniky a lidí máte v terénu?
V terénu je v současné době devět nákladních vozidel, z toho tři pluhy, čtyři traktor bagry, sedm smykových nakladačů, čtyři vozidla multicar, čtyři malotraktory a čtrnáct traktorů. Ruční vyhazování sněhu máme pokryto dvanácti pracovníky, z toho je šest pracovníků z úřadu práce a šest zaměstnanců Technických služeb. Od 9. ledna pomohou Technickým službám chovanci z výchovného zařízení.

Ve městě byl vyhlášen kalamitní stav. Co to pro vás znamená?
Znamená to pro nás především zkrácení odpočinku pracovníků mezi směnami. Vyhlášením kalamitního stavu dojde také k prodloužení termínů pro zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti místních komunikací a chodníků. Kalamitní stav byl ukončen v sobotu v 8  hodin ráno.

Stíháte sníh odklízet?
Úklid hlavních tras byl proveden bez větších problémů, okrajová místa a sídlištní celky jsou bohužel složitější.  Průjezdnost je nyní již všude zajištěna, v úklidu sněhu budeme i nadále pokračovat.

Která místa ve městě jsou z tohoto hlediska pro vás nejsložitější a nejkritičtější?
Nejkritičtějšími místy jsou všechna sídliště a parkování vozidel na sídlištích. Je to především z toho  důvodu, že při takovém větším spadu sněhu jako byl minulý týden, není kam sníh odklízet.

Jeden ze čtenářů Trutnovinek na facebooku napsal, že „pro Technické služby končí Trutnov kruhákem u Billy. Ale tu hlavní silnici by aspoň občas protáhnout mohli. Tak dvakrát za zimu, jednou tam a jednou zpátky.“ Co vy na to?
Tuto otázku bychom nechali bez komentáře.

Co vám hlavně ztěžuje práci?
Práci nám ztěžuje především neukázněnost řidičů.  Například při odvážení sněhu jezdili řidiči dokonce i pod lžící bagru. Řidiči nerespektují dopravní značení. Dále lidé odhazují sníh z parkovišť na vyhrnuté komunikace či chodníky.

Kam vozíte sníh?
Svozová místa pro uložení sněhu jsou v Trutnově v ulici Na Lukách a v Horním Starém Městě.

Prý bude na náměstí hromada sněhu určená pro děti. Je to pravda?
O tom nic nevíme.

Starosta Ivan Adamec vyzval občany, aby spolupracovali při úklidu sněhu před svými domy. Pomohlo by vám to? Myslíte, že občané do toho půjdou?
Nám by především pomohlo, aby sníh z vozidel, parkovišť a chodníků lidé odhazovali na zelené plochy. Ne na vyhrnuté silnice a čisté  chodníky. O to samé bychom také rádi požádali majitele rodinných domů.

Co byste v souvislosti s kalamitou vzkázal obyvatelům města?
Za každou pomoc budeme samozřejmě rádi. Především bych chtěl občany požádat o shovívavost a trpělivost, bohužel nejsme schopni uklidit takové množství sněhu za jeden den. Dále budeme rádi, když občané nebudou svůj vyhrnutý sníh házet na již uklizené komunikace a chodníky. Všem, kteří nám pomáhají, děkujeme.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Michal Bogáň, Hynek Šnajdar

Diskuse

10.1.2017 petr kunce
ja si osobně myslím dle toho co vydím že pokuď je uklízený sníh u městské elity ( např. Adamec a jemu podobný ) tak to znamená že je Trutnov uklízený , stačí se podívat na uklid od Billy k naměstí a pak obraceně směrem k Zelené louce a všem je to jasný .
10.1.2017 petr kunce
ja si osobně myslím dle toho co vydím že pokuď je uklízený sníh u městské elity ( např. Adamec a jemu podobný ) tak to znamená že je Trutnov uklízený , stačí se podívat na uklid od Billy k naměstí a pak obraceně směrem k Zelené louce a všem je to jasný .
10.1.2017 Zdeněk Křížek
"Tuto otázku bychom nechali bez komentáře." Pan jednatel asi nejezdí po Horské ulici.
13.1.2017 Jaroslav Linhart
Tak a teď nějakou jinou pohádku, prosím prosím .

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama