reklama 

Koncert pěveckých sborů tradičně podpořil Tříkrálovou sbírku

9.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 403

Trutnov – Oblastní charita Trutnov pomáhá potřebným v regionu již 25 let. Svou pomoc, zdravotní a sociální služby nabízí seniorům, dětem s hendikepem, rodinám s dětmi i osobám v krizi Po sedmnácté se také zapojila do tradiční Tříkrálové sbírky. Její součástí byl včera zdařilý tradiční Koncert pro Tříkrálovou sbírku pěveckého sboru Chorea Corcontica v Kostele Narození Panny Marie.

Koncert pěveckých sborů tradičně podpořil Tříkrálovou sbírku

Odpoledne zakončil svým vystoupením dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Trutnov, který vedl Michal Horáček. Při vstupu do kostela návštěvníky přivítali tři malí králové s pokladničkou. Výtěžek Tříkrálové sbírky je určený na nákup vícemístného automobilu s plošinou. Ten bude sloužit k přepravě dětí s hendikepem do speciálních základních škol.

Zbytek vybraných peněz bude použit na podporu dobrovolnických aktivit a realizaci dvou dobrovolnických programů. Jedním z nich Michaela pomáhá hendikepovaným a druhým programem je Štěpán pomáhá dětem, mládeži a rodinám v  jejich volném čase. Část výtěžku poputuje do Indie na pomoc při humanitárních katastrofách.

Tříkrálová sbírka, při níž lze v těchto dnech v ulicích města potkat koledníky, kteří navštěvují školy, různé instituce a domovy obyvatel, vyvrcholí ve čtvrtek. „Smysl sbírky není pouze ve vybírání peněz na potřebné, ale také to, co nám společně začíná velice chybět, tedy osobní setkání,“ uvádějí organizátoři z Oblastní charity Trutnov.

(hyš, kav)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Vaníčková  

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama