reklama 

Nezaměstnaní mohou pomoci při odklízení sněhu ve městě

5.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2394
 • komentářů 2

Trutnov – Vytrvalé sněžení posledních dnů způsobilo ve městě kalamitu. Takovou sněhovou nadílku v tak krátké době Trutnov už dlouho nezažil. V ulicích jsou v pohotovosti Technické služby, byl vyhlášen kalamitní stav a starosta Ivan Adamec vyzval občany, aby pomohli odklízet sníh před svými domy. Nyní se objevila další možnost pomoci.

Nezaměstnaní mohou pomoci při odklízení sněhu ve městě

„Starostové měst a obcí, které se potýkají s přívaly sněhu, se mohou obrátit na Úřad práce ČR. Všechna jeho kontaktní pracoviště v dotčených regionech úzce spolupracují a jsou připravena vyjít jim maximálně vstříc,“ uvedla Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR. Její slova potvrdil i ředitel trutnovského úřadu práce Václav Staněk.

„I naše kontaktní pracoviště je připraveno ihned pomoci v co nejkratší době. Nástup na veřejně prospěšné práce jsme schopni schválit během prvního dne za podmínky podání žádosti a doložení platných bezdlužností. Své požadavky můžete řešit přímo se slečnou Havlíkovou na telefonu: 950 168 433 nebo přes e-mail: petra.havlivkova@tu.mpsv.cz,“ vyzval ředitel ÚP.

Podle generální ředitelky ÚP ČR Kateřiny Sadílkové je úřad práce schopen zajistit zejména městům, obcím a dalším zaměstnavatelům v rámci veřejně prospěšných prací vhodné zaměstnance na odstraňování sněhu, údržbu chodníků, cest a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí. „Mohou nás kontaktovat emailem, telefonicky i osobně,“ upozornila.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Michal Bogáň

Diskuse

7.1.2017 Martin Tobolka
Pan starosta se asi probudil,kdyby si lidé neodhazovali sníh u domu,tak by už týden nechodili do práce.
7.1.2017 Pavel Filip
Jojo, přesně tak :-(

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama