reklama 

Porodnice Oblastní nemocnice v Trutnově hlásí nejvyšší přírůstek dětí v kraji

10.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1534

Trutnov - V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo v minulém roce na svět celkem 3153 miminek, o rok dříve to bylo méně - 3081 dětí. Nejvyšší přírůstek hlásí porodnice v Trutnově. Tam se narodilo 665 dětí, což je od 49 novorozenců více než v roce v roce 2015.

Porodnice Oblastní nemocnice v Trutnově hlásí nejvyšší přírůstek dětí v kraji

Z loňského počtu narozených dětí bylo 340 chlapců a 325 holčiček. V Trutnově přišla na svět také dvoje dvojčata.  „Osm párů dětí se narodilo v náchodské porodnici, šest v rychnovské a pět v jičínské,“ doplnila manažerka zdravotnického holdingu Veronika Svobodová. Ve zdejší porodnici bylo loni nejrušněji v červnu. V tomto měsíci se odehrálo 70 porodů a nejméně se tu rodilo v únoru a dubnu - shodně 47 porodů.

Značnou shodu v oblíbenosti jmen napříč regiony dokládají i nejčastější jména daná dětem narozeným loni v Trutnově. Nejvíce kluků nosí jména Jakub, Matěj, Jan, Tomáš a Matyáš. Holčičky se nejčastěji jmenují Tereza, Anna, Nela, Eliška či Barbora. Porodnici v místní nemocnici volí po maminkách z Trutnovska nejvíce maminky z náchodského regionu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv zdravotnického holdingu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama