reklama 

Tříkrálová sbírka začíná, přispět můžete i na koncertě

5.1.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 387

Trutnov - Tříkrálové koledníky budete potkávat ode dneška v ulicích města. Malí koledníci vám popřejí úspěšný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek (resp. požehnání vašemu domu nápisem K+M+B 2017) a při tom poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity.

Tříkrálová sbírka začíná, přispět můžete i na koncertě

Dobročinnou akci v našem městě již posedmnácté zaštiťuje Oblastní charita Trutnov. Sbírka potrvá až do čtvrtka 12. ledna. Úvodní symbolický obřad s žehnáním koledníkům se uskuteční dnes v 16 hodin v Kostele Panny Marie.

„Výtěžek sbírky bude určený na nákup vícemístného automobilu s plošinou, který bude sloužit k přepravě dětí s hendikepem do speciálních základních škol,“ poukazuje koordinátorka sbírky za Oblastní charitu Trutnov Martina Vágner Dostálová.

Dále bude výtěžek použit na podporu dobrovolnických aktivit a realizaci dvou dobrovolnických programů: program Michaela pomáhá hendikepovaným, sociálně slabým a seniorům a program Štěpán pomáhá dětem, mládeži a rodinám v jejich volném čase. Malá část výtěžku rovněž poputuje na podporu vzdělávání dětí a mladých lidí v Indii a na pomoc při humanitárních katastrofách.

V loňském roce se v Trutnově vybralo 111 tisíc 134 korun. „Smysl sbírky není pouze ve vybírání peněz na potřebné, ale také to, co nám společně začíná velice chybět, tedy osobní kontakt,“ doplňuje Martina Vágner Dostálová.

Tradicí se stalo, že sbírku podporuje svým vystoupením smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica - hostuje dětský pěvecký sbor ZUŠ Trutnov, vedený Michalem Horáčkem.  Koncert pro Tříkrálovou sbírku se koná tuto neděli od 14 hodin v Kostele Narození Panny Marie.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Pavel Cajthaml

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama