reklama 

Hlasující pomohli k úspěchu hasičům z Horního Maršova

27.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 671

Trutnov – Úsilí, které se vyplatilo! Velkého úspěchu dosáhli hasiči z Horního Maršova. Ve finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2017, jejíž výsledky byly vyhlášeny v sobotu ve dvoraně Rektorátu VUT v Brně, obsadili ve skupině východ Čech druhé místo, jako jediná jednotka z Královéhradeckého kraje.

Hlasující pomohli k úspěchu hasičům z Horního Maršova

O toto umístění se velkou měrou zasloužili ti, kteří maršovským hasičům poslali zejména ve druhém kole svoje hlasy. Těch nakonec získali celkem 1321, více jich ve skupině měli pouze jejich kolegové z Poličky. „Tímto bychom chtěli mockrát poděkovat všem, co nás podpořili a zaslali nám hlas,“ uvedl hasič Tadeáš Hlinka.

Toto skvělé umístění dobrovolným hasičům velmi pomohlo. „Díky tomu se nám podařilo získat nejen novou motorovou pilu a radiostanici, ale také finanční odměnu 55 tisíc korun, za kterou bude zakoupeno nové vybavení, a to i pro čtyřkolku,“ pochvaloval si Hlinka.

Právě čtyřkolka sehrála klíčovou roli při červnové záchraně pohřešované ženy, která posunula Jednotku sboru dobrovolných hasičů Horní Maršov jako jedinou z Královéhradeckého kraje do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2017. Stejně jako předloni se tak maršovští hasiči dostali mezi pětadvacet jednotek z celé republiky.

FINÁLE VÝCHOD ČECH

1. místo

JSDHO Polička

PAK

1365

2. místo

JSDHO Horní Maršov

KHK

1321

3. místo

JSDHO Dolní Dobrouč

PAK

1172

4. místo

JSDHO Jevíčko

PAK

1055

5. místo

JSDHO Pertoltice

LIK

760


Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: hasiči Horní Maršov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama