reklama 

Oprava průtahu Náchoda spěje do finále, Trutnovu by se mělo ulevit od kamionů

13.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2373
 • komentářů 2

Trutnov – Katastrofa! Tak se vyjadřovali řidiči automobilů k nedávné žalostné dopravní situaci v nedalekém Náchodě. Dlouhá oprava tamního hlavního průtahu městem vedoucího na hranici s Polskem měla vliv i na houstnoucí dopravní situaci v Trutnově. Podkrkonošským městem totiž vedla objížďka. Teď by se měla situace dostat do „normálu“.

Oprava průtahu Náchoda spěje do finále, Trutnovu by se mělo ulevit od kamionů

Ve čtvrtek totiž rekonstrukce v Náchodě skončí a po dvou letech si Trutnov oddychne od náporu kamionů. Bylo to dlouhé a skutečně hrozné. Nedaly se otevírat okna, všechno v bytě se otřásalo. Jsem rád, že už to bude u konce. Doufám, že na dlouhou dobu,“ řekl nám obyvatel přízemí jednoho z domů v Polské ulici.

V minulém roce procházela tato ulice náročnou rekonstrukcí, která trvala od jara do podzimu. Uplynulo jen několik měsíců a na konci března letošního roku začala rekonstrukce hlavního tahu na Polsko v Náchodě a odnesl to opět Trutnov. Objízdná trasa pro nákladní dopravu vedla přes město.  „Jsem rád, že se počet kamionů, které tudy projížděly, sníží. Je to dobrá zpráva,“ uvedl starosta Ivan Adamec.

Zatímco komunikace v Polské ulici po nedávné rekonstrukci příliš nákladní dopravou neutrpěla, objížďky kamionů přes Trutnov si však vybraly svou daň jinde. Například v ulici Na Struze. „To se samozřejmě dalo čekat, když tady několik měsíců jezdí těžká nákladní vozidla. Doufám, že se to opraví a nestane se z toho věčný kolotoč,“ řekl nám Jaroslav Lukáš z Trutnova.

Starosta Adamec potvrdil, že silnici Na Struze nápor kamionů značně poničil. „Budeme usilovat, aby Ředitelství silnic a dálnic v příštím roce všechny tyto škody opravilo,“ upozornil. Do běžného stavu se vrátí dopravní situace v České čtvrti. Tudy vedla objízdná trasa pro osobní dopravu tak, aby nebyla ještě více zatížena Polská ulice.

Například ulice Vítězslava Nováka bude opět obousměrná. „Kdyby již byla hotová dálnice, tak bychom objížďku trpět nemuseli. Doufejme, že se taková situace nebude opakovat,“ dodal starosta Adamec. O stavbě dálnice z Trutnova do Polska se minulé úterý veřejně jednalo. Z tohoto jednání mimo jiné vyplynulo, že stavba více než dvacetikilometrového úseku by měla být zahájena v roce 2020 a dokončena o tři roky později.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz

 

 

Diskuse

14.11.2017 Martin Procházka
A kdo je asi odpovedny za chybejici dalnici? Volici? Platci dani? Obcane?
14.11.2017 Tomáš Korotvička
A navíc dálnice z Hradce na Královec, hustou dopravu přes centrum Trutnova stejně nevyřeší!!!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama