reklama 

Pánové oholili tváře a pěstují kníry. Je tu Movember…

6.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2436

Trutnov - Již několik let se k listopadu vztahuje kampaň Movember. Muži po celém světě se snaží tímto počinem připomenout prevenci a zvýšit povědomí o rakovině prostaty tím, že po dobu jednoho měsíce nosí knír.

Pánové oholili tváře a pěstují kníry. Je tu Movember…

V Trutnově letos proběhlo stylové zahájení této akce pro dobrou věc. V kavárně Provence caffe se sešlo několik pánů, aby si nechali hladce oholit tvář profesionální kadeřnicí. A pěkně postaru, tedy břitvou. Majitel kavárny Petr Vrána se navíc rozhodl, že po celý měsíc z každé prodané kávy přispěje 5 korun na Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ. 

Rakovina prostaty je jeden z nejčastějších zhoubných nádorů, které se u mužů objevují. Jde většinou o muže starší 50 let, mohou však být i mladší. U nás tímto nádorem ročně onemocní na 7 000 mužů. Rakovinu prostaty ale vůbec není lehké rozpoznat! Nemá totiž prakticky žádné příznaky.

Název Movember vznikl složením části anglického překladu listopad (NoVEMBER) a slangového výrazu pro knírek (MOustache). Nápad se zrodil v Austrálii v roce 2003 a jak jinak než u piva. Plán byl jasný, vzkřísit zašlou slávu knírů a udělat něco pro mužské zdraví.

A co vy podporujete Movember? Pošlete nám fotky vašich knírků na michal@trutnovinky.cz

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Romančák

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama