reklama 

Parkování na Kryblici je velký problém, město právě provádí úpravy v dopravě

1.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2146
 • komentářů 2

Trutnov – Není žádným tajemstvím, a zejména motorizovaní obyvatelé Kryblice o tom vědí své, že v této městské části je akutní nedostatek parkovacích míst. Město zde proto od pondělí do pátku realizuje úpravu provozu na komunikacích navazující na dopravní studii, kterou si nechalo vypracovat. Tyto změny už byly projednány s veřejností.

Parkování na Kryblici je velký problém, město právě provádí úpravy v dopravě

Tuto studii, která má za úkol řešit dopravní situaci na Kryblici, zpracovala Dopravní fakulta Univerzity Pardubice. Úpravy v ulicích Bratří Čapků, Vítězslava Nezvala a Maxima Gorkého  zahrnují především užití svislého a vodorovného dopravního značení k vyznačení parkovacích stání.


Dochází také k odstranění, doplnění a výměně nynějšího dopravního značení zakazujícího stání nebo zastavení vozidel i k výměně dopravního značení upravujícího přednost jízdy vozidel. Součástí změn je i instalace směrových kulatých sloupků, známých pod názvem baliset. Podle řidiče – obyvatele Kryblice, který nechtěl prozradit své jméno, je parkování na Kryblici dlouhodobě velký problém. „Měl by se řešit komplexně a systémově,“ uvedl, ale řešení nenastínil.

„Jsme si dobře vědomi nedostatku parkovacích míst v této části města. Bohužel v době jejího vzniku se napočítalo s tak velkým množstvím aut, která tudy jezdí a parkují zde. Nicméně i přesto se snažíme situaci řešit,“ řekl starosta města Ivan Adamec.

Ten v této souvislosti žádá obyvatele Kryblice, aby do pátku včetně dbali přenosných dopravních značení upravujících zastavení vozidel v daném termínu a umožnili pracovníkům Technických služeb Trutnov provést příslušné úpravy. „Věříme, že postupné změny dopravní situaci alespoň trochu zlepší,“ dodal starosta.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň, Michaela Dědková

Diskuse

1.11.2017 Monika Chytrová
řeší situaci, proto ubrali parkovací místa...
1.11.2017 Miloslav Matoušek
Řešení obráceného parkování v dolní části Bratří Čapků ubralo několik parkovacích míst.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama