reklama 

Pěší zóna v Horské se dočká zásadní revitalizace, začíná architektonická soutěž

24.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2635
 • komentářů 3

Trutnov – Jak bude v budoucnu vypadat Horská ulice v úseku od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí včetně prostor Svatojánského náměstí a okolí rozhodne architektonická soutěž, kterou nyní vyhlásilo město. Než dojde k její revitalizaci, jež určí novou podobu ulice, mohou být zasílány návrhy až do 12. dubna příštího roku dvanácti hodin.

Pěší zóna v Horské se dočká zásadní revitalizace, začíná architektonická soutěž

Zahájení soutěže včetně soutěžních podmínek bude ode dneška zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek (www.isvzus.cz), na profilu zadavatele města Trutnova (zakazky.trutnov.cz) a na internetových stránkách České komory architektů. Vítězné návrhy budou odměněny finanční částkou: první místo 180 tisíc, druhé 100 tisíc a třetí 70 tisíc korun. Až bude znám vítězný návrh, může být zpracována projektová dokumentace a pak vybrán dodavatel stavby.

„Nelze přesně říci, kdy samotnou realizaci revitalizace zahájíme. V této fázi odhadujeme předpokládanou hodnotu stavebních prací na 30 milionů korun. Vše se samozřejmě odvíjí od výsledků soutěže. Nechme se překvapit, jak se s úkolem architekti popasují a co nám navrhnou,“ řekl starosta Ivan Adamec.

Podle něj by se měl návrh stát koncepčním podkladem pro budoucí změny a měl by prostorově, kompozičně, architektonicky i výtvarně zdůraznit propojení historického Krakonošova náměstí a nového náměstí Republiky. Smyslem soutěže je pak vytvořit návrh reorganizace veřejného prostoru s prioritním pohybem a pobytem chodců.

Zásobovací doprava pro jednotlivé objekty v této části Horské ulice by měla být koncipována tak, aby došlo k eliminaci kolizních míst pěších se zásobováním i ostatní dopravou. „Pěší zóna musí mít vysokou estetickou hodnotu. Neměla by plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační,“ dodal starosta.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková

Diskuse

25.11.2017 Jaroslav Dvorský
„Pěší zóna musí mít vysokou estetickou hodnotu. Neměla by plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační“ - ideově už mohla dávno mít: Pěší zóna Václava Havla (od náměstí Republiky po náměstí Václava Havla)
25.11.2017 Josef Janický st.
Trutnovské náměstí bylo postiženo mnohými idealismy počínaje Adolf Hitler platz,Stalingradské,Gottwaldovo tak ho proboha nechme žít současným a velmi hezkým Krakonošovým jménem !!
26.11.2017 Miroslav Harant
Jaroslav Dvorský - ideí je určitě hodně, ale odpusťte si pojmenovávat náměstí po největších zločincích století, myslím tím Václava Havla, děkuji. Nebo jste tak krátkozraký a ideu krásného Trutnova byste chtěl takhle zprznit?

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama