reklama 

Podpisem smlouvy potvrdili rekonstrukci areálu Na Nivách

3.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1481

Trutnov – Jednou z velkých stavebních akcí města bude rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času. Včera byla odepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby, firmou BAK stavební společnost, která vyhrála výběrové řízení na tuto akci.

Podpisem smlouvy potvrdili rekonstrukci areálu Na Nivách

Stavební práce na rekonstrukci střediska, do něhož město investuje 197 milionů korun, budou zahájeny v průběhu tohoto měsíce. „Rekonstrukci Niv jsme dlouho plánovali a připravovali papírovou dokumentaci. Jsem rád, že se konečně podařilo projekt dostat do této fáze a nyní se již může začít budovat,“ řekl starosta města Ivan Adamec s tím, že do nově opravených prostor se přestěhuje Středisko volného času, které zatím sídlí v Základní škole Rudolfa Frimla.

Celá stavba zahrnuje čtyřiadvacet stavebních objektů, mezi které patří například dětské i dobrodružné hřiště, venkovní lanový park či multifunkční hřiště. „V prostoru hlavní stavby je umístěno zázemí pro jednotlivé zájmové skupiny, třeba taneční a divadelní sál, keramická dílna. Bude zde také malá kavárna, tělocvična či horolezecká stěna,“ prozradil Miroslav Franc, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ.

Rekonstrukce areálu by měl skončit na konci příštího roku. „Zastupitelstvo schválilo, aby si město na tyto velké akce vzalo úvěr z banky, tudíž nám nyní nic nebrání v realizaci. Z tohoto úvěru bychom v následujícím roce rádi financovali také opravu krytého bazénu,“ upozornil starosta.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Renáta Tommová
Vizualizace: Martina Rosová, Michal Rosa

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama