reklama 

Revoluce po petříkovicku aneb Benjaming´s clan mají nový klip

17.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2253

Trutnov - Má to být revoluční videoklip, kterým chtějí vykřičet do světa, že oni přeci muziku umějí dělat dobře. Kdo? Petříkovická skupina Benjaming's clan! Bývalí punkáči spojili síly s profesionální filmovou produkcí a připravili nejen pro své fanoušky klip, v němž si řekli, že zúročí šestnáctileté působení v hudební branži a 900 koncertů. Kdy? Již tuto neděli 19. listopadu v 19 hodin a 19 minut.

Revoluce po petříkovicku aneb Benjaming´s clan mají nový klip

Na facebookovém profilu kapely už dva týdny probíhá odpočítávání tohoto okamžiku, kdy se video objeví na YouTube kanálu. Děje se tak prostřednictvím „postování“ fotek z natáčení. „Původně jsme dopředu chtěli uvolnit i krátké video, ale nakonec jsme od toho upustili, aby se lidé ještě víc těšili na nový klip,“ pronesl tajemně baskytarista Olin Dlouhý.

Česko-polská hudební formace hrající styl celtic pipes energy folk spolupracovala na videoklipu, který má něco málo přes čtyři a půl minuty, s trutnovským filmovým párem Petrem a Denisou Špetlovými, což jsou mimo jiné úspěšní autoři netradičního sportovně-motivačního dokumentu Gravitation. Video vzniklo během dvou dnů koncem října nad petříkovickým údolím, kudy se táhne hřbet Jestřebích hor, konkrétně v lokalitě Krausovy vyhlídky a Janského vrchu.

„Vypadá to tam ještě lépe jak na Novém Zélandě,“ usmál se Olin Dlouhý. „Opravdu je to nádherný kus přírody, o kterém jsem sama nevěděla. Snažili jsme se, aby se v žádném ze záběrů neobjevil nějaký kus civilizace a vše bylo natočené jako v nedotknuté krajině,“ navázala na jeho slova režisérka Denisa Špetlová. Videem se totiž prolíná příběh jakéhosi návratu k přírodě. Důvod je zřejmý. Sedm muzikantů, kteří mají na kontě sedm CD vlastní tvorby, si pro natočení klipu „vypůjčilo“ ústřední melodii z filmu Poslední mohykán.

A více zatím už prozrazovat nebudeme, další informace přineseme v nedělním článku včetně nového klipu! Doposud posledním natočeným videoklipem kapely jsou dva roky staré Baby boxy.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Denisa Špetlová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama