reklama 

Zastupitelé kraje potvrdili sloučení škol, i těch v Trutnově

5.12.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2636
 • komentářů 2

Trutnov – A je „zoptimalizováno!“ To, co koncem listopadu odsouhlasila rada kraje, to včera po delším jednání posvětilo i krajské zastupitelstvo. Odsouhlasilo totiž návrh na sjednocení 21 krajských středních škol a učilišť včetně šesti vzdělávacích zařízení z Trutnova a blízkého okolí.

Zastupitelé kraje potvrdili sloučení škol, i těch v Trutnově

Změny podle kraje mají vést ke zmenšení počtu nabízených míst v prvních ročnících středních škol a učilišť o téměř 2000. „Cílem je především zlepšit kvalitu vzdělávání v regionu,“ argumentuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za krajské školství. O tomto kroku jsme už čtenáře informovali.

Pro osvěžení paměti připomínáme, že v Trutnově dojde od 1. července příštího roku ke sloučení Obchodní akademie Trutnov a Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Trutnov. Nově vznikne Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie.

Dále od uvedeného data splynou Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Trutnov se Střední školou hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují a nově se bude jmenovat Střední škola gastronomie a služeb. V okolí se sjednotí také Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vrchlabí s Integrovanou střední školou Nová Paka a vznikne Střední škola strojírenská a elektrotechnická.

A potom se sloučí Gymnázium a Střední odborná škola Hostinné s Gymnáziem Vrchlabí a bude působit pod názvem Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola. Nutno upozornit, že z těchto optimalizačních kroků příliš nejásají ředitelé nynějších škol. Například ředitel „obchodky“ Miroslav Albrecht předložil radě kraje své vlastní řešení situace Obchodní akademie v Trutnově.

V něm mimo jiné poukazuje na skutečnost, že v této škole nedošlo k žádnému omezení výuky v souvislosti se způsobem financování na žáka a vypočítal naopak rozšíření výuky o nově nabízené předměty. „I stávající způsob nám umožňuje plně pokrýt potřeby v oblastech provozních, platových i vzdělávacích,“ uvedl. K jeho připomínkám však nakonec nebylo přihlédnuto.

Včerejší rozhodnutí napadl krajský zastupitelský klub Hnutí ANO, který označil předložený materiál související s restrukturalizací školství za špatný a neodborný.  „Nebylo to odborné rozhodnutí, ale politické! V několikahodinové debatě jsme se snažili vysvětlit nesmyslnost zpracovaných podkladů ke slučování a splynutí škol. Koalice se ke škodě občanů bohužel stejně rozhodla „silou“ tento „paskvil“ odsouhlasit,“ domnívá klub.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

5.12.2017 Alena Fürbacherová
Zajímá mě,proč se tady nezobrazují komentáře a vidí to jen redakce.Jaký to má smysl,když si to nemůže nikdo přečíst.
5.12.2017 Josef Janický st.
Škoda,že nedošlo i ke sloučení České lesnické akademie s oční školou ve Dvoře Králové nad Labem,lepší zrak by každý myslivec určitě na honech uvítal ))))))))))))))))))))))))))))

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama