reklama 

Carving mě uklidňuje, je to relaxace, tvrdí mistr této disciplíny Jan Fiebinger

27.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 896

Trutnov – Má mnoho různorodých a zajímavých koníčků. Vaří doma pivo, je muzikant, pátrá po svých předcích, má rodinu a chodí do práce. Není to tak dávno a rozšířil své portfolio o další aktivitu. Vrhl se úspěšně do carvingu, což je vyřezávaní různých motivů zejména do ovoce a zeleniny. Jan Fiebinger z Trutnova je prostě činorodý muž.

Carving mě uklidňuje, je to relaxace, tvrdí mistr této disciplíny Jan Fiebinger

Co je to carving?
Anglické slovo carving znamená v českém překladu řezat. Je to samozřejmě spojené s lyžařskou disciplínou, kdy lyžaři řežou zatáčky. V mém případě je to součást kuchařské artistiky, kdy vyřezávám motivy do ovoce a zeleniny. Dokonce se to vyučuje na specializovaných gastronomických školách. Je to součástí rautového stylu, kdy se ozvláštňuje a zdokonaluje tabule.

Jak ses k tomu dostal? Kdo tě inspiroval?
Jezdil jsem na kurzy němčiny do hotelové školy a tam byly na nástěnkách fotografie vyřezaných motivů do melounů. Hrozně se mi to líbilo, byla to bomba. Potom jsem dostal od manželky k Vánocům poukaz na kurz carvingu. Chytlo mě to, úplně mě to pohltilo. Tam jsem si uvědomil, že když se chci zdokonalit, tak to musím pořád dělat. Nejdříve jsem vyřezával do melounů pro rodinu a známé, pak jsem si pořídil živnostenský list. 

Co na to pak říkali doma? A co kamarádi?
U kamarádů byly reakce nulové, protože nikdo nevěděl, o co jde. Doma to vzali tak nějak normálně, prostě další můj koníček.

Pak jsi absolvovat kurz. Kde?
Těch kurzů bylo několik a bylo to asi před třemi lety. V České republice je propagátorem carvingu Luděk Procházka z Benešova, který se mu věnuje profesionálně, vyhrál světovou olympiádu, je to machr. U něj jsem kurzy absolvoval. Učí různé techniky, jak se mají používat nástroje a podobně. Do začátečníků jsem nešel, ale mezi středně pokročilé. Chytil jsem se bez problémů.  Naučil jsem se základům.

Pamatuješ si na svůj první výtvor? Jak ti to šlo a jak dlouho to trvalo?
První výtvor už byl z kategorie pokročilých. Šlo o nápis Verunce doplněný vyřezávanými růžemi vytvořený do vodního melounu pro manželku. Trvalo to asi čtyři hodiny, dnes bych to dělal něco přes hodinu. 

Tato disciplína je vlastně řezbářství. Je třeba mít výtvarný talent nebo stačí zručnost?
Člověk bez talentu a uměleckého cítění se carving může naučit docela spolehlivě. Když absolvuje všechny kurzy, tak ho naučí, čím začít, jak postupovat, různé typy řezů a další věci. Má to jeden zádrhel. Takový člověk dělá věci rutinně a moc se nevyvíjí. Člověk, který to cítění má, hledá inspiraci, zkouší nové motivy, prostě se v této disciplíně vyvíjí. Zručnost a umělecké cítění jsou každopádně plus. 

Co je nejdůležitější vlastností tvůrce?
Asi to bude trpělivost. Mě osobně ale carving uklidňuje. Mnoho lidí tvrdí, že by na to nemělo trpělivost, ale já bych zase neměl trpělivost třeba na navlékání korálků.  Mně vyřezání jednoho melounu trvá tři až čtyři hodiny. Já při tom vypnu, je to svým způsobem relaxace.

Máš vždycky dopředu představu, co vyřežeš? Děláš si nějaké skici?
Melouny dělám na zakázku. Když si někdo objedná nápis nebo nějaký obrázek, používám šablonu. Květinové motivy řežu zpaměti.

Co jsou nejčastější motivy carvingu?
Květiny a potom krajkové motivy. Dá se ale vyřezat cokoliv, například 3D motivy či poloplastiky a podobně.

Máš před sebou meloun a chceš do něj vyřezat květinu. Jak postupuješ?
Nejdůležitější je výběr melounu. Nesmí být zralý, protože
může prasknout nebo se dužina propadne, což je průšvih. Pak si meloun rozvrhnu, kde bude nápis nebo kytka. Nejdříve si obřežu tvar motivu a od toho vycházím. Když dělám kytku, od středu vybíhám do stran a přidávám další květy a lístky.  

Na které své dílo jsi obzvlášť pyšný?
Nedá se vypíchnout jedno. Předloni a loni jsem jezdil na soutěže v carvingu. Takže některá díla ze soutěží a pak se povedla další, která jsem umístil na svůj web. Povedl se mi třeba páv z dýně nebo jsem do česneku vyřezával růžičky. 

Délka práce je zřejmě úměrná složitosti motivu. Ale, jak průměrně dlouho trvá, než je hotové dílo?
Motiv až k dokončení, který řežu do melounu, trvá zhruba čtyři hodiny. Když jezdím na předváděcí akce, kde lidi nemají trpělivost čekat tak dlouhou dobu, přivezu si už napůl hotový meloun. Tím se ten čas zkrátí. Ukazuji potom už nějaké řezy nebo z cukety kytici růží, to trvá deset minut.

Do čeho všeho je možné vyřezávat?
Podle carvingistů – specialistů se dá řezat téměř do všeho. Viděl jsem úžasné věci třeba z brokolice. Já si vybírám ale klasičtější materiály. Základní kurzy začínají na jablkách, jsou úžasné, ale mají jednu nevýhodu, že tmavnou. Musejí se stříkat tekutinami na bázi citrónové šťávy. Jinak se dá řezat kromě melounu či dýně, do cukety, kedlubny, ředkve, mrkve, brambory, jahody... Netradiční jsou sýry, vajíčka, mýdla, řezat se dá i do salámu. Zkoušel jsem vyřezat růži do uheráku, hrozně mě to bavilo, protože odpad jsem ihned ekologicky likvidoval. Ale samotný výsledek mě nenadchnul. Salám se v teple leskne, ohýbá se a vadne. Není to ideální materiál.

Nevadí ti, že carving je pomíjivá disciplína?
Právě ta pomíjivost se mně na tom líbí, nijak mně to nevadí. Hotová díla, dříve než se sní, nafotím.

V jakém stavu musí být suroviny, než se dáš do díla?
Určitě, jak už jsem říkal, nesmí být přezrálé. Stupeň zrání by měl být spíše nižší. Každý materiál se chová jinak. Úplně jinak se řeže do kedlubny, jinak do jahody nebo melounu.

Který druh ovoce či zeleniny je pro carving nejvhodnější?
Pro začátečníka je to jablko, pro pokročilejšího vodní meloun, který má tmavou kůru, bílou střídu a červenou dužinu. Lze si dobře hrát s barvami, vytváří to krásný efekt.

Když je dílo hotové, jak se uchovává, aby vydrželo čerstvé?
Když si domlouvám zakázku se zákazníkem, tak už řeším, kdy přesně si to vyzvednou, kdy to umístí na stůl… Řežu do co nejčerstvějšího ovoce. Když to například potřebují v sobotu na svatbu, řežu v pátek večer. Meloun vyřežu, zabalím ho do potravinářské fólie a dám ho do lednice. Mám vyzkoušené, že tam vydrží poživatelný týden. 

Jaké nástroje k vyřezávání používáš? Jsou něčím speciální?
Jsou. Základní je thajský nůž. Má kulaté držadlo, aby se s ním dalo otáčet a čepel je vyrobená z planžety, takže je tenká a pružná. K usnadnění různých dodělávek se používají dlátka různých tvarů.

Zúčastnil ses už řady soutěží. Co to byla za klání a jaké byly tvoje výsledky?
V Čechách se pořádají tři soutěže. První – Gastro Vitana Hradec Králové – je gastronomický veletrh, který se pořádá na jaře. Další soutěží je melounový šampionát v Třebíči, ten se pořádá v červnu. Třetí je dýňový šampionát v Českých Budějovicích, kam jezdí profesionálové z celého světa. Je skvělé, že je tam možnost konfrontace a je tam navíc možnost získat zpětnou vazbu od profesionální poroty.  Na melounovém šampionátu v Třebíči jsem v roce 2015 získal zlatou medaili za bodové hodnocení ve zlatém pásmu v kategorii Cukrový meloun live v časovém limitu. V témže roce dvě stříbrné, jednu zlatou medaili a celkové třetí místo v dýňovém šampionátu v Českých Budějovicích.  V roce 2016 stříbrnou medaili v Hradci Králové, stříbrnou a bronzovou medaili v Třebíči a pak bronzovou a stříbrnou medaili v Českých Budějovicích.

Co se při soutěžích hodnotí?
První dojem, dále, jak působí celková kompozice, počet použitých technik, body do plusu jdou za 3D motiv či poloplastiku. Soutěž je rozdělena do zlatých, stříbrných, bronzových a diplomových pásem. Každé to pásmo má určitý počet bodů.

Když sklízíš takové úspěchy, je to pro tebe motivace do další tvorby?
Určitě to potěší a říká mi to, že jdu správným směrem. Kdybych ale měl jet na mezinárodní soutěž, tak bych váhal, protože vím, že jsou lepší soutěžící než já. Vím, kde mám rezervy a v čem se musím zdokonalovat.

Jaká je v České republice konkurence?
Moc velká není. Profesionálnímu carvingu se věnuje jen málo lidí.

Jsi jediný v Trutnově, nebo je vás víc?
V Trutnově jsem asi jediný. Je tu ještě jeden kluk, který se tomu věnuje a bydlí kousek od Trutnova.

Pro jaké příležitosti vyřezáváš?
Měl jsem dvě zakázky, kdy jsem vyřezával pro firemní raut. Téměř sto procent zakázek se odvíjí od toho, kdy někdo zavolá, že jde v sobotu na oslavu narozenin. Je to dárek, působí to na oslavě esteticky a dá se to sníst. Je to nevšední dárek pro narozeniny, různé oslavy a svatby. 

Považuješ carving za umění?
Svým způsobem ano. S materiálem komunikuji. Pokaždé se materiál chová jinak.

Jaké mety bys chtěl v carvingu dosáhnout?
Ambice na celosvětovou kuchařskou olympiádu nemám. Mám ještě rezervy a musím na tom zapracovat. Stále v této disciplíně hledám inspiraci. Rád bych zvládnul 3D motivy.

Carving není jen vyřezávání, ale i lyžařská disciplína. Můžeme se v tvém případě dočkat toho, že si ke svým četným koníčkům přibereš ještě ten lyžařský?
Ke sportu mám sice velmi kladný vztah, fascinuje mě, líbí se mi a dokonce můžu říci, že jsem do něj nedávno investoval 30 tisíc. Koupil jsem si plazmovou televizi. Zimní sporty včetně carvingu v HD nemají chybu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jana Fiebingera

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama