reklama 

Při benefičním koncertu podpoří opravu varhan herec Josef Somr

11.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 406

Trutnov – Varhany v nedaleké Hajnici, které pocházejí z dílny rakouského císařského dvorního varhanáře Franze Josefa Swobody (1870 - 1934), jsou řadu let nefunkční a připravuje se jejich důkladná oprava. Proto se v pátek v 18 hodin v tamním kostele sv. Mikuláše koná benefiční koncert na podporu opravy tohoto vzácného hudebního nástroje.

Při benefičním koncertu podpoří opravu varhan herec Josef Somr

Významným hostem benefice bude vynikající český herec Josef Somr, který působil v činohře Národního divadla v Praze a známý je z mnoha televizních inscenací a filmů. Spolupracuje také s Českým rozhlasem. Opravu varhan podpoří uměleckým přednesem. Kromě něj vystoupí varhaník a cembalista Jaroslav Tůma. Ten vyučuje varhanní hru na pražské AMU a koncertuje po celém světě. V popředí jeho pozornosti jsou aktivity související s historickými varhanami, jejich ochranou a restaurováním.

V podání herce Somra návštěvníci uslyší výňatky z nového překladu knihy Alberta Schweitzera o J. S. Bachovi. Hudebník Tůma zahraje Bachovy skladby pro klávesové nástroje. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu hajnických varhan postavených Swobodou v roce 1906. V kostele byla rovněž zřízena veřejná sbírka a přispívat je možné na transparentní účet 2801297755/2010 nebo formou adopce píšťal.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz


Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama