reklama 

Rozbouřené vody se zklidnily, generálním partnerem Uffa se opět stala firma Kasper

11.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2076

Trutnov – Jak se neuvěřitelné stalo skutkem, chtělo by se říci slovy spisovatele Bohumila Hrabala. Ještě před rokem by na to nikdo nevsadil ani zlámanou grešli a přece k tomu došlo. Dnes, hodinu před polednem se generálním partnerem Společenského centra Uffo opět stala trutnovská firma Kasper.

Rozbouřené vody se zklidnily, generálním partnerem Uffa  se opět stala firma Kasper

Smlouvu o další spolupráci podepsali ředitel Uffa Libor Kasík a jednatel společnosti Rudolf Kasper. Nutno dodat, že ku prospěchu kultury ve městě. Uffo si tak přijde za sezónu na 750 tisíc korun bez DPH a další nemalé částky poplynou na tradiční hudební festival Trutnovský podzim, jehož je tato společnost rovněž generálním partnerem.

Není žádným tajemstvím, že oba aktéři si v posledním čtvrtletí minulého roku nemohli přijít na jméno. Kasík totiž loni firmě Kasper neprodloužil smlouvu a generální partnerství skončilo. To vzbudilo velké emoce a padlo hodně silných slov. Teď se ale všechno zásadně změnilo. Nežádoucí emoce opadly, nastal restart a spolupráce může pokračovat. Oba muži nakonec zasedli k jednomu stolu a dohodli se.

 

„Pro nás je toto generální partnerství zásadní věcí. Dává nám to více svobody a odvahu dělat to, co jsme si vytknuli na začátku a co dělá Uffo Uffem -  kvalitu, experiment, objevování.  To je naším dlouhodobým cílem. Jsem rád, že budeme v tomto partnerství pokračovat,“ řekl ředitel Uffa a připomenul, že právě začal Trutnovský podzim a v pondělí bude v Uffu koncert pěvecké hvězdy první velikosti Adama Plachetky, na kterém se oba podílejí. „Nebýt podpory firmy Kasper, tento koncert by se nemohl uskutečnit,“ přiznal Kasík.

V souvislosti s podpisem smlouvy o generálním partnerství se Rudolf Kasper na skok vrátil do nedávné minulosti. „Před více než rokem mezi námi vzplanuly určité konflikty, které byly způsobeny nediplomatickou komunikací. Musím uznat, že v některých fázích i z mé strany. Oba jsme totiž ješitní chlapi. Když se ale ty vášně uklidnily, tak jsem si uvědomil, že více než čtvrt století podporuji kulturu ve městě a že mě to hlava ani srdce nebere, abych se šprajcnul kvůli osobním problémům a do kultury nic nedával,“ uvedl Kasper.

Proto se sešel s ředitelem Kasíkem a starostou města Ivanem Adamcem, který se stal jakýmsi uklidňujícím elementem celé situace. „Pokud budu zdráv a naše firma pokračovat, budu kulturu dál podporovat,“ ubezpečil Kasper. Starosta Adamec konstatoval, že loňský rok nebyl mezi Uffem a firmou Kasper jednoduchý. „Jsem rád, že došlo k dohodě a že společnost, které se daří, podporuje nejen kulturu, ale i sport. Je velmi dobré, že Uffo má mecenáše v podobě firmy, která patří mezi nejlepší ve městě. Je dobře, že se konflikt urovnal,“ dodal starosta.

Ten si zároveň přeje, aby smlouva trvala ne dočasně, ale trvale. Záruky, že to tak bude pořád, podle Kasíka ale neexistují. „Je v tom však oboustranně dobrá vůle a budeme se snažit, aby spolupráce fungovala co nejlépe.“ Kasper poznamenal, že si s ředitelem Uffa věci vyříkali. „Není důvod, proč bychom nedokázali dále spolupracovat,“ doplnil.

Starosta Adamec ještě poznamenal, že se vyčistil vzduch. „Snažil jsem se jako třetí ty spory urovnat, což je dost nevděčná situace. Myslím si, že se to nakonec podařilo a dobře to dopadlo ku prospěchu kultury ve městě. Loňská situace se už rozhodně opakovat nebude,“ ubezpečil.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama