reklama 

Střední školy jdou s kůží na trh, firmy nabídnou volné pozice

12.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 815

Trutnov – Veletrh středních škol a zaměstnavatelů. Stejně jako v minulých letech, tak i letos začne potřetí zítra v devět hodin v Uffu a představí se na něm celkem 86 vystavovatelů, z toho 20 firem a 66 středních škol a středních odborných učilišť. Návštěvníkům nabídnou nejen studijní program, ale zaměstnavatelé také volná pracovní místa.

Střední školy jdou s kůží na trh, firmy nabídnou volné pozice

„Většina škol je z Královéhradeckého kraje. V Uffu se představí také dvanáct školských zařízení z jiných krajů,“ přiblížil starosta města Ivan Adamec. Nové studijní možnosti uvítají zejména žáci devátých tříd i jejich rodiče, nebo čerství absolventi středních a vysokých škol. Podle starosty je  základní myšlenkou akce ukázat, v jakých oborech je v současnosti na trhu nedostatek kvalifikovaných absolventů.

„Také jakým směrem je tedy vhodné se při výběru střední školy orientovat. Jde o ideální příležitost dozvědět se, jak pestrá nabídka studijních oborů existuje a jaké zaměstnavatele v regionu máme,“ uvedl Adamec. V souvislosti s dvoudenním programem je připraven i doplňkový seminář pro podnikatele a personalisty na téma Profesionální rozvázání pracovního poměru prakticky a efektivně.

Při veletrhu si na své přijdou rovněž podnikatelé a personalisté, kteří se mohou zúčastnit doplňkového semináře na téma Profesionální rozvázání pracovního poměru prakticky a efektivně. Přednášejícími budou advokát David Borovec a konzultantka Klára Lichá. Zájemci mohou navštívit volně navazujícího workshopu, který pořádá Úřad práce v Trutnově. Další informace jsou na www.vybiramestredni.cz Veletrh se koná zítra od 9 do 18 a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama