reklama 

Triumf Kuksu! Na festivalu získal hlavní cenu za snímek Zkus Kuks

12.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 589

Trutnov – Velkým úspěchem se může pochlubit společnost Revitalizace Kuks. Z 50. ročníku mezinárodního festivalu Tourfilm a TourRegionFilm si odvezla hned dvě významné ceny. Získala hlavní trofej za snímek Zkus Kuks režiséra Petra Kašpara v kategorii propagačních spotů do 10 minut a ocenění pro stejnojmenný turistický web ZKUSKUKS.cz

Triumf Kuksu! Na festivalu získal hlavní cenu za snímek Zkus Kuks

Předání cen se uskutečnilo v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech při mezinárodním festivalu filmů s cestovatelskou tématikou. Právě tam porotu zaujal oficiální turistický web barokního areálu Kuks. Tvůrce inspiroval hlavní slogan – zkus Kuks.

Snímek není založen pouze na záběrech monumentální architektury, ale inspiruje diváka k různým netradičním způsobům, jakými může prožít den v Kuksu. Jednou jako cyklista, podruhé jako vodák na Labi, jindy obdivovatel umění, aktivní sportovec, gurmet, nebo milovník vína a poklidně plynoucího času. Tříminutový spot tak představuje barokní areál jako místo, do kterého se stojí za to vracet a zažít zde pokaždé něco jiného.

„Vyhrát na jubilejním 50. ročníku mezinárodního festivalu je pro nás velká čest. Vlastně dvojnásobná, protože ocenění získal kromě spotu i náš turistický web ZKUSKUKS.cz. Porota v národní i mezinárodní sekci festivalu vybírala z více než 350 přihlášných snímků,“ řekl Martin Puš, ředitel Revitalizace Kuks.

Úpřímnou radost z obou cen pro Kuks měl také Pavel Hečko, radní Královéhradeckéhokraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch. „Královéhradecký kraj mnoho let pomáhá rozvoji cestovního ruchu v Kuksu prostřednictvím destinační společnosti Revitalizace Kuks. Jsem rád, že se podpora zúročila. Kuks je dnes nejnavštěvovanější státní památkou našeho kraje a navíc sbírá řadu ocenění v soutěžích,“ uvedl.

Do festivalu se letos přihlásilo 368 soutěžních snímků. V soutěži bylo zastoupeno celkem 45 zemí. Kromě České republiky zaslaly na festival své snímky Portugalsko, Španělsko, Turecko, Německo, Chorvatsko či Slovensko. Do klání se však přihlásilo i několik exotičtějších zemí, jako je například Bangladéš, Ghana, Indonésie, Filipíny nebo Mexiko.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Revitalizace Kuks

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama