reklama 

Trutnovští skauti vyrazili do Krkonoš, aby uklidili hory

18.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 714

Trutnov - Už po čtrnácté absolvovali skauti úklid Krkonoš. Akce, která se původně jmenovala Za Krkonoše čistější, nyní nese název Krkonošská skautská sobota. Během dvou uplynulých víkendových dnů se do českých nejvyšších hor sjely desítky malých i velkých skautů a skautek, aby pomohly přírodě.

Trutnovští skauti vyrazili do Krkonoš, aby uklidili hory

Tradiční akce, která se koná ve spolupráci s pracovníky Správy KRNAP, se zúčastnily oddíl vlčat Mahigani a světlušky z oddílu Absarok z Trutnova, skauti z Vrchlabí a dívčí oddíl Surikaty z Kolína. Tentokrát vyrazila trutnovská vlčata přes Růžovou horu na Sněžku a Obřím dolem do Pece pod Sněžkou. Světlušky zdolaly trasu přes horu Javor na Hnědý vrch a do údolí se vracely kolem Temného vodopádu. Další dva oddíly uklízely v jiné části hor například v okolí Pomezních Bud.

„Nutno říci, že jsme byli mile překvapeni, že nepořádku v horách ubývá a že každý rok nasbíráme o něco méně odpadků než předchozí rok. V dřívějších letech jsme chodívali s velkými pytli a ani nám nestačily. Nyní naplníme zhruba jednu igelitovou tašku na osobu,“ konstatovala Blanka Radiměřská ze skautského střediska Hraničář Trutnov.

Aby skautům cesta rychleji ubíhala, připravili pro ně průvodci z KRNAPu zajímavé hry a povídání o horách. „Z úklidu hor si děti i vedoucí odnesli hřejivý pocit z dobře vykonané práce a také malé odměny od pracovníků KRNAPu. Věříme, že se tato úspěšná akce uskuteční znovu příští rok a účast trutnovských skautů a skautek bude opět hojná,“ dodala Radiměřská.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv skautského střediska Hraničář

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama