reklama 

Veřejnost se s náčelníkem horské služby rozloučí v klášterním kostele ve Vrchlabí

12.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1898

Trutnov – Jak už jsme čtenáře informovali, Krkonoše zasáhla velmi smutná zpráva. Po náhlé srdeční příhodě zemřel v úterý ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové ve věku třiapadesáti let náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš.

Veřejnost se s náčelníkem horské služby rozloučí v klášterním kostele ve Vrchlabí

„Poslední rozloučení s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem se koná v úterý 17. října v 11 hodin v klášterním kostele ve Vrchlabí,“ oznámil Jakub Kašpar, náměstek ředitele - vedoucí odboru vnějších vztahů Správy KRNAP, prezident EUROPARC Střední a východní Evropa.

„Stále jsem věřil, že Adolf svůj zápas o život vyhraje a že se spolu zase budeme potkávat. Krkonoše mu vděčí za mnohé, stejně jako mu spousta zachráněných vděčí za svůj život a zdraví. Společně se nám podařilo zvednout spolupráci mezi krkonošskou Horskou službou a Správou Krkonošského národního parku na dosud nebývalou úroveň, šlo o skutečného kolegu a pro mě také osobního přítele. Zpráva o jeho smrti mě opravdu zasáhla. Je mi to moc líto a chci vyjádřit hlubokou soustrast jeho blízkým a také všem jeho kolegům z Horské služby. Adolf bude v Krkonoších moc chybět," reagoval na smutnou zprávu ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Adolf Klepš se narodil 12. září 1964. Od roku 1978 do roku 1982 studoval gymnázium ve Vrchlabí. V 80. letech působil jako administrativní pracovník v Okresní správě spojů a v lednu roku 1991 započal svou kariéru v Horské službě ČR a pracoval tu dosud. Začínal jako terénní pracovník záchranář, roku 2001 povýšil na náčelníka HS Krkonoše. Působil rovněž jako zastupitel města Špindlerův Mlýn, byl rovněž členem Rady Krkonošského národního parku.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama