reklama 

Volby v Trutnově proběhly bez problémů, zatím vede ANO před ODS a Piráty

21.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1157

Trutnov – Úderem čtrnácté hodiny byly uzavřeny volební místnosti ve městě a v místních částech a skončily tak volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Oproti období před čtyřmi lety byla volební účast větší a dosáhla ve městě přes šedesát procent.

Volby v Trutnově proběhly bez problémů, zatím vede ANO před ODS a Piráty

„Volby ve městě proběhly v klidu, nedošlo k žádným závažným problémům a excesům. Prozatím byl sečten pouze zlomek hlasů a podle mých odhadů budou všechny, pokud to dobře půjde, sečteny po sedmnácté hodině,“ informoval Trutnovinky Jiří Masařík, vedoucí odboru Kancelář městského úřadu. Prozatím bylo sečteno necelých deset procent hlasů.

„Volby ve městě proběhly v klidu, nedošlo k žádným závažným problémům a excesům. Prozatím byl sečten pouze zlomek hlasů a podle mých odhadů budou všechny, pokud to dobře půjde, sečteny po sedmnácté hodině,“ informoval Trutnovinky Jiří Masařík, vedoucí odboru Kancelář městského úřadu. Prozatím bylo sečteno necelých deset procent hlasů.Podle našich informací si zatím nejlépe vede hnutí ANO, které předběžně získalo přes 33,52 procenta hlasů. Druhá příčka se 17,88 procenta zatím patří ODS se svým lídrem, starostou města Ivanem Adamcem. Třetí je zatím Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) s počtem hlasů 11,13 procenta. Na čtvrté příčce je Česká pirátská strana s 11,02 procenta hlasů, na jejíž krajské kandidátce je v čele trutnovský zastupitel Martin Jiránek. Pátá je s 8,77 procenta KSČM, kde je na prvním kandidátském místě další trutnovský zastupitel Zdeněk Ondráček. Pořadí se ale průběžně mění.

Nic však není rozhodnuto. Hlasy se i nadále sčítají a nakonec může být všechno jinak. Stejně ale jako jinde v republice bude patrně největším favoritem letošních parlamentních voleb Hnutí Ano. To se však dozvíme přibližně po sedmnácté hodině a čtenáře budeme o výsledích informovat.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama