reklama 

Zemřel náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš

11.10.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 3659

Trutnov - Po náhlé srdeční příhodě zemřel včera ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš. Třiapadesátiletý krkonošský rodák byl v nemocnici hospitalizován od 1. října, kdy zkolaboval při výstupu na Sněžku.

Zemřel náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš

Adolf Klepš byl dlouholetý člen horské služby, náčelník oblasti HS Krkonoše, zástupce náčelníka Horské služby České republiky a šéf dobrovolných členů horské služby.

„Byl pro všechny členy a příznivce nejen skvělým náčelníkem, obětavým a vynikajícím záchranářem a naprostým profesionálem. Byl především opravdovým kamarádem, na kterého se všichni mohli spolehnout jak během náročných záchranářských zásahů, tak i v osobním životě. Miloval celým srdcem svoji práci a vždy neváhal nasadit vše, když šlo o pomoc jiným,“ uvedl v tiskové zprávě o úmrtí mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Adolf Klepš byl krkonošský rodák, který na svět přišel 12. září 1964 ve Vrchlabí. V 80. letech působil jako administrativní pracovník v Okresní správě spojů a v lednu roku 1991 započal svou profesionální kariéru v horské službě, kde působil již více než dvacet let. Začínal jako terénní pracovník záchranář, roku 2001 povýšil na náčelníka oblasti Krkonoše. Měl zodpovědnost za provoz a řízení oblasti i za 200 záchranářů.

Mezi své úspěchy řadil projekty k prohloubení spolupráce se složkami Integrovaného záchranného systému formou společného výcviku, které vedly mimo jiné i ke zvyšování profesní kvalifikace záchranářů HS. Dále připravoval projekty příhraniční spolupráce s polskými záchrannými službami a projekty norem pro značení lyžařských tratí a turistické značení. 

Roku 2007 se stal předsedou Rady horské služby, kde měl odpovědnost za celou dobrovolnou členskou základnu. Zavedl jednotný způsob řízení a vzdělávání a také dosáhl sjednocení předpisů a nařízení pro obě složky HS. V roce 2010 se stal zástupcem ředitele a roku 2014 byl jmenován členem správní rady.

(bog, rze)
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama