reklama 

Jiří Vysoudil slaví 105. narozeniny, je nejstarším mužem Trutnova i republiky

8.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2554

Trutnov – Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Jiří Vysoudil z České čtvrti právě dnes oslaví 105. narozeniny. Je tak nejen nejstarším mužem Trutnova, ale zároveň také celé České republiky.

Jiří Vysoudil slaví 105. narozeniny, je nejstarším mužem Trutnova i republiky

„Myslím si, že za můj dlouhý věk mohou dobré geny po předcích a veselá mysl. Také jsem nepil, nekouřil a sportoval. Hrál jsem volejbal, dělal atletiku a chodil jsem od dětství do Sokola,“ řekl nám oslavenec. Přestože si loni postěžoval, že už to není ono, že ho bolí nohy i ruce, rok se sešel s rokem a Jiří Vysoudil je zase o rok starší.

Kromě toho, že oslavenec prožil dlouhý život, byl zároveň i velmi pestrý. Narodil se 8. srpna 1912 v Bohuslavicích u Zábřeha na Moravě, tedy v roce, kdy například britský polárník Robert Falcon Scott dosáhl se svou expedicí Jižního pólu a na své první plavbě v severním Atlantiku se potopila legendární loď Titanic.

„Pamatuji císaře pána, zažil jsem první republiku, protektorát i čtyřicet let socialismu, zúčastnil jsem se tří sokolských sletů, svůj aktivní život jsem zasvětil železnici, kde jsem pracoval 42 let,“ vypočítal nejstarší muž města. Mimo to měl do pozdního věku, protože měl stále čistou hlavu, řadu koníčků.

„Mou velkou vášní je četba denního tisku a sledování televize,“ prozradil trutnovský patriot, který na město nedá dopustit. „Trutnov se mi moc líbí.“ Čerstvý oslavenec není jediným sto pětiletým občanem města. Kromě něj dosáhly této požehnané věkové hranice také Kateřina Růžičková a Jaroslava Jurschinová. Ke gratulantům k výjimečnému životnímu jubileu Jiřího Vysoudila se připojuje i redakce Trutnovinek.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama