reklama 

Kraj požádá ministerstvo, aby zvýšilo platy sester, i v Trutnově

1.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1678

Trutnov – Také zdravotní sestry a další zdravotnický personál ve směnném provozu Oblastní nemocnice v Trutnově by se mohly dočkat zvýšení platů o dva tisíce korun. Právě o tuto částku v polovině srpna požádá kraj po schválení krajskou radou.

Kraj požádá ministerstvo, aby zvýšilo platy sester, i v Trutnově

„Sestry a další personál v krajských nemocnicích se však bát nemusí. Nemocnice krajského Zdravotnického holdingu vyplácí navýšení už od 1. července 2017,“ uvedl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví. Podle něj rada kraje odsouhlasila podání žádosti  do dotačního programu ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu vyhlášeném Ministerstvem zdravotnictví ČR.

„Především pak ale přijala usnesení o formě, jakou se budou finanční prostředky jednotlivým poskytovatelům zdravotních služeb vyplácet. Půjdeme cestou individuálních dotací, jak k tomu přistupuje většina krajů,“ informoval náměstek s tím, že do doby podání žádosti je potřeba shromáždit všechny údaje tak, aby bylo jasné, o kolik peněz bude kraj ministerstvo žádat.

„Ode dneška probíhá oslovení potenciálních příjemců, tedy poskytovatelů zdravotních služeb se sídlem na území kraje s informací o možnosti požádat kraj o individuální dotaci. Z došlých žádostí podá kraj do dotačního programu jednu sumarizační žádost o finanční prostředky ze státního rozpočtu,“ řekl Cabicar.

Na území Královéhradeckého kraje poskytuje zdravotní služby celkem 15 subjektů, mezi které z trutnovského regionu patří kromě zdejší nemocnice také Městská nemocnice ve Dvoře Králové, Rehamedica Žacléř, Státní léčebné lázně Janské Lázně a Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov. Jen v krajských nemocnicích se navýšení platu týká asi 800 zdravotních sester a dalšího nelékařského personálu.

„Jak jsme deklarovali už začátkem července, zdravotnická zařízení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje učinila všechny kroky k vyplacení příplatku již v srpnové výplatě. Do doby uvolnění finančních prostředků z Ministerstva zdravotnictví ČR se budou nemocnice snažit hradit navýšení platů z vlastních rezerv, případně budou čerpat revolvingové úvěry. Peníze se jim pak zpětně proplatí,“ doplnil náměstek hejtmana. 

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv nemocnice Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama