reklama 

Oprava mostu v Dolním Starém Městě bude odložena, vedla k tomu vysoká cena

3.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2069
 • komentářů 5

Trutnov - Největší letní rekonstrukční akcí měla být oprava mostu v Dolním Starém Městě, který měl být od začátku srpna na čtvrt roku uzavřen. Tato akce, kterou plánovaly Technické služby Trutnov, ale musela být odložena.

Oprava mostu v Dolním Starém Městě bude odložena, vedla k tomu vysoká cena

Podle našich informací za to „může“ malý zájem o výběrové řízení na dodavatele stavby. „Do něj se totiž přihlásila pouze jedna firma. Ta nabídla opravu mostu za mnohem vyšší částku, než se kterou bylo ve výběrovém řízení počítáno,“ vysvětlila mluvčí radnice Michaela Dědková.

Hodnotící komise navrhla radě města nevybrat tuto firmu kvůli předražení zakázky a následnému nehospodárnému nakládání s veřejnými prostředky. Rada města o výsledku výběrového řízení rozhodne na svém dalším jednání, a to v pondělí 28. srpna. „Než bude vybrán dodavatel stavby, provedou technické služby nejnutnější opravy k zabezpečení mostu,“ dodala mluvčí Dědková.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv města Trutnova

Diskuse

3.8.2017 Jan Souček
Tak tohle už je vážně moc,věc která se má opravit konkrétně onen most,který je důležitou spojnicí mezi čtvrtěmi kde se pohybuje mnoho lidí.A tento most využívají pěší,cyklisté a v neposlední řadě i auta a složky IZS.TAK NAJEDNOU NEJSOU PENÍZE I KDYŽ JDE O VĚTŠÍ ČASTKU JAK JE UVEDENO V ČLÁNKU.A nezlobte se na mě zmiňovaná cyklovež která tu je (promiňte mi ten výraz)NA HOVNO ANO NA HOVNO na tu radnice peníze má sice z dotací ale má.Proč se stejně nestará o věci které jsou důležitější než nejaký parking na kola.Chtělo by to vyměnit na radnici a všechny.
3.8.2017 Jan Souček
A ještě něco,to tekoucí parkoviště je také k ostudě města a lidí s tím spojených.I Svoboda nad Úpou má autobusák hezčí.Tady je to k zblití.
3.8.2017 Jan Souček
A další věc nebo to dopadne jako s ostrůvkam na místních silnicích.Až se tam něco nedej bůh stane,tak to pak pujde rychle nehledě na finance.A pak se poplácáme po ramenou...to se nám to povedlo to opravit.A budem za hrdiny.
4.8.2017 Petr Jandera
Pane Součku, myslím, že se rozčilujete zbytečně. Předraženou opravu mostu přeci, jako občané města nebudeme podporovat a počkáme až se cena zlepší. Navíc, nikdo neříká, že se přes ten moc nebude chodit či jezdit a navíc se do té oblasti spíše jezdí z Trutnova, tak nevím o co vám jde. Pravdou je, že ostrůvky pro chodce na komunikacích měly být už dávno, ale zřejmě má všechno svůj čas a nejde všechno najednou, zvláště, když se k tomu přidá rekonstrukce silnic, které proběhly a probíhají.
6.8.2017 Libor Jirásek
Pane Součku,mluvíme tu o mostu a vy nesmyslně melete o úplně jiných věcech.Pokud jste četl článek,tak radnice měla opravu naplánovanou,ze zákona musí vyhlásit výběrové řízení a do podmínek si zadá i cenu realizace. To vše udělala a to že se nikdo nepřihlásil není vinou radních. Pokud jediný zájemce jde do výběrka s mnohem větší cenou než je daná tak je naprosto v pořádku že je řízení zastaveno. Už jen proto,že jak se mi zdá,kdyby se projekt realizoval za předraženou částku tak Vy budete nejspíš mezi prvními co tu budou křičet že si na této stavbě někdo namastil kapsu. Chtělo by to trochu soudnosti a respektu k práci námi zvolených zastupitelů.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama