reklama 

Pozor! Koupání na Dolcích se nedoporučuje. Ve vodě jsou sinice

11.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 948

Trutnov – Hlavně kvůli přírodnímu koupališti je areál Dolce vyhledávaný turisty, rekreanty i místními obyvateli. Teď by si tam ale měli dát od koupání pauzu. Koupání na Dolcích se v současné době nedoporučuje. Podle aktuální analýzy vzorku obsahuje voda zvýšený počet chlorofylu i sinic a je nevhodná ke koupání.

Pozor! Koupání na Dolcích se nedoporučuje. Ve vodě jsou sinice

„Voda nesplňuje hygienické požadavky. Nedoporučujeme tedy koupání především dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem,“ uvedla mluvčí městského úřadu Michaela Dědková. Lidé při koupání často nechtěně vypijí trochu vody, s ní i sinice a také toxiny, které jsou v nich obsaženy.

Riziko se zvyšuje u dětí, které vody vypijí zpravidla více a jejich tělesná hmotnost je přitom menší. Sinice obsahují rovněž látky, které způsobují alergie. U koupajícího se člověka se podle toho, jak je citlivý a jak dlouho ve vodě pobývá, mohou objevit vyrážky, zarudlé oči, rýma, ekzém. Alergické reakce mohou ale vyvolat i některé řasy. Obtíže jsou často ještě zhoršovány osluněním.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv MěÚ, Lenka Šálková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama