reklama 

Prázdniny na Zelené louce, děti se vyřádily při hrách a dílnách

12.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 725

Trutnov – Překračujeme hranice. To je název společného polsko – českého projektu, jehož součástí byl dětský den nazvaný Skok w blok na sídlišti Zelená louka. Množství dětí se zúčastnilo rozmanitých i animačních her, tvůrčích dílen zaměřených na loutky či design.

Prázdniny na Zelené louce, děti se vyřádily při hrách a dílnách

Kromě toho viděly tradiční loutkové představení Kašpárkova dobrodružství či cirkusovou show. Caparti také podstoupili malování na obličej nebo vytvářeli mýdlové bubliny. „Nechala jsem si pomalovat obličej, je to moc hezké,“ chlubila se pětiletá Anička. Osmiletý Honzík se zase učil od polských umělců točit velkou špulkou na provaze a šlo mu to báječně.

Na projektu se kromě polské strany z města Jelení Hora podílejí také na české straně Alternativa pro kulturu v Trutnově a Společenský dům Jilm z Jilemnice. „Účastníme se jazzového festivalu v Jelení Hoře a zkoušíme s Poláky navázat co nejužší spolupráci. Je to přes kopec a často zjišťujeme, že se vůbec neznáme. Proto to chceme změnit,“ řekl nám spolupořadatel Tomáš Katschner z trutnovské Alternativy pro kulturu.

Už loni v září byl v Trutnově uspořádán festival polského filmu. Letos sami Poláci navrhli vytvořit větší projekt spolupráce. „Začínali jsme před deseti lety v Jelení Hoře. Když teď dorazíme s programem na dvorky mezi domy, už nás děti čekají. Zpočátku jich přišlo pět, deset, nyní jich přijde až sto padesát. Snažíme se jezdit na místa, kde děti neodjíždějí na prázdniny, a nabídnout jim prostřednictvím zábavy věci, které mohou zkoušet sami doma,“ prozradil organizátor Lukasz Duda z Jelení Hory.

 

Proto byl v minulém roce vytvořen velký dvouletý polsko - český projekt Překračujeme hranice s dvěma českými partnery. „Máme velkou radost, protože už od jedenácti hodin dopoledne přicházely děti se svými rodiči. Děti krásně spolupracují, mají radost z toho, že se něco naučí. To nás hlavně motivuje k práci. Dokonce nám rodiče i prarodiče přinesli oběd. Určitě přijedeme i za rok, přesuneme se mezi domy, aby nás všichni viděli a zúčastnili se. Těch aktivit bude více než letos. Moc se nám u vás v Trutnově líbí,“ pochvaloval si Duda.  

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama