reklama 

Ředitel dvorské zoo Rabas převzal v Rusku prestižní cenu a tisíc eur

11.8.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 471
 • komentářů 1

Trutnov – Významného ocenění se dostalo Přemyslu Rabasovi, řediteli Zoologické zahrady ve Dvoře Králové, v ruském Novosibirsku. Při konference Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií převzal teprve jako druhý Čech cenu Stanislava Kudravceva za přínos v oblasti zoologických zahrad.

Ředitel dvorské zoo Rabas převzal v Rusku prestižní cenu a tisíc eur

Tato cena byla doplněna peněžitou prémií v hodnotě jeden tisíc eur. Ředitel Rabas se rozhodl polovinu této odměny věnovat Okské rezervaci pro jejich vysoce odborné projekty spojené s ochranou jeřábů.  „Zbytek částky jsem nechal převést na konto WILDLIFE, ze kterého jsou financovány projekty dvorské zoo spojené s ochranou afrických zvířat, zvláště pak nosorožců,“ říká.

První českým držitelem ceny pojmenované po mimořádném odborníkovi v oboru zoologie Stanislavu Kudravcevovi, který řadu let působil v moskevské zoo a zemřel v roce 1996, je bývalý ředitel pražské zoologické zahrady Bohumil Král.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Zoo Dvůr Králové

Diskuse

12.8.2017 Petr Jandera
A kdy bude ZOO ve Dvoře Králové n.L. opět členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (anglicky World Association of Zoos and Aquariums, WAZA), která je mezinárodní organizací sdružující zoologické zahrady po celém světě? Cílem WAZA je podporovat zoo, akvária a podobní zařízení, která se chtějí starat o zvířata a jejich záchranu a o ekologickou výchovu. Jejími přímými členy je přes 250 zoologických zahrad a akvárií. Bohužel za působení bývalé ředitelky Dagmar Holečkové a některých členů představenstva, především pana Béma (ODS), pana Rumla (KSČM), pana Ješiny (ČSSD) ZOO ve Dvoře Králové n.L. byla tato z této organizace vyloučena.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama