reklama 

Čapí hnízdo, horkovzdušný balón a rockeři na Trutnovském kolečku

3.9.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1430

Trutnov - Osmý ročník Trutnovského kolečka a před devátou hodinou v neděli ráno se u Uffa sešlo symbolicky osm posádek. Devátá se připojila na Dvoračce. Oproti minulým létům o něco méně. Chyběli někteří lídři a ani počasí nebylo ideální. Digitální hodiny na střeše bývalé budovy ZPA ukazovaly jen 12 stupňů. Přesto ti tatínkové, co provedli tuning svého stavebního kolečka a dorazili, si společný výlet se svými dětmi náležitě užili.

Čapí hnízdo, horkovzdušný balón a rockeři na Trutnovském kolečku

Patnáctikilometrový okruh vedl tradičně od Uffa  kolem bazénu až na Dvoračku, zpět na cyklostezku a na Šestidomí, potom až do Volanova a následně do kempu v Dolcích. Odtud se stoupalo až na Gablenz a závěrečný sestup až k Uffu. „Je to patnáct kilometrů a hodně lidí to odradí, ale dá se to úplně v pohodě,“ nechal se slyšet jeden z účastníků, který nevynechal zatím ani jeden ročník, Jan Vaněk z Trutnova.

Osmatřicetiletý tatínek před sebou tlačil kolečko, které originálně předesignoval na stavební kolečko. „Předěláváme dům, tak na základě toho vznikl tento nápad,“ usmál se. V pomyslné maltě měl zapíchnout zednickou lžíci a dvě lahve s rumem. A tak se hned ochutnávalo. Čtrnáctiletý syn Petr kráčel vedle. „Už je velký na to, aby se vezl, takže náklad neváží takřka nic,“ řekl s úsměvem a vzpomínal na první ročník, kdy to naopak prokaučoval a do kolečka si naložil sedadlo z tisícovky. „To bylo neskutečně těžký.“ Poučen pak další ročníky odtlačil kolečko už vystlané jen polštářem a dekou.

Někteří tátové ovšem přestavbu pojímají velkolepě. Třeba specialista na to je David Tomáš. Před Uffo letos „přistál“ s horkovzdušným balónem.

Až z Litovle „přiletělo“ čapí hnízdo, které vyvolalo největší pozdvižení. „Jestli bylo postavené z dotací, tak ho nepřihlásíme,“ žertovali u registrace. Autor Martin Buchta, který se Trutnovského kolečka s rodinou účastnil počtvrté, však své dílo stvořil bez podtextu současné politické scény. „S dětmi jsme doma přemýšleli, co by se dalo rychle postavit a dobře převézt. Vymyšlené, nakoupené, postavené jsme to měli za dva dny,“ vyprávěl nevzdálenější účastník akce.

Po své loňské premiéře si letošní ročník nenechal ujít ani Pavel Stibbe s tříletým synkem Davidem, když už rok dopředu věděl, jak jejich posádka bude vypadat. „Loni na kolečku jsem přemýšlel co na další rok, tak mě to napadlo,“ vyprávěl, jak se zrodila myšlenka hudebního Rockolečka. Oba patřičně vystylovaní  rockeři vyhrávali ostatním na cestu z bezdrátového multirepráku, který byl umístěn na přední části kolečka. „Je tam asi 70 písniček,“ prozradil nejmladší, čtyřiadvacetiletý táta kolečkiády. Tím nejstarším byl Martin Fiala (49) od Knajpy u Kolečka. Nejmladší účastnicí byla jednoroční Klárka Kičmerová z posádky Želva.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama