reklama 

Smlouvou potvrdili, že hlavním partnerem Uffa bude strojírenská firma Wikov

11.9.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1318

Trutnov – U jednoho stolu se dnes dopoledne sešli na jedné straně ředitel Společenského centra Uffo Libor Kasík, na straně druhé generální ředitel společnosti Wikov MGI Zbyněk Berger. To byl scénář slavnostního aktu, který se odehrál v galerii Uffa. Právě tato kulturní instituce získala v hronovské strojírenské firmě svého hlavního partnera.

Smlouvou potvrdili, že hlavním partnerem Uffa bude strojírenská firma Wikov

Oba protagonisté vzájemnou spolupráci potvrdili svými podpisy. Ročně tak Uffo získá 600 tisíc korun plus DPH. S inciativou na toto partnerství přišli před časem zástupci firmy Wikov. „Když jsme přemýšleli, jak zviditelnit firmu, tak nám bylo jasné, že budeme potřebovat vhodného partnera. V tu chvíli bylo pro mě Uffo volbou číslo jedna. Tato myšlenka se mi zalíbila. Sešli jsme se s panem Kasíkem a ukázalo se, že by spolupráce mohla být prospěšná pro obě strany,“ řekl generální ředitel Berger.

Ředitel Uffa považuje novou spolupráci za zásadní věc a jde o další důležitý krok v získávání finančních zdrojů. „Jsme městská příspěvková organizace a nemáme plně pokryty mandatorní výdaje. Moderní kulturní instituce by se neměly spoléhat jen na své zřizovatele či zakladatele, tím se řídíme od začátku. Peníze, které máme od partnerů a sponzorů, používáme na program Uffa, v němž jsou skvělá divadelní představení či koncerty. Velmi si toho vážím. Navíc pan Berger Uffo pravidelně navštěvuje,“ uvedl Kasík.

To generální ředitel firmy Wikov potvrdil. „Uffo znám, pocházím kousek od Trutnova a chodím sem od první sezóny, hlavně na činoherní divadlo,“ prozradil s tím, že ho těší spojit sílu a tradici společnosti Wikov s kreativitou a nadšením Uffa. „Těším se na naše společné akce. Věřím, že jako hlavní partner přineseme trutnovské kultuře nejen finanční podporu, ale také stabilitu a růst,“ dodal. Při nové partnerské spolupráci obě strany neplánují programové akce.

„Programy se plánují dlouho dopředu. Také v příštím roce chystáme zajímavá představení. Vím, že toto partnerství přispěje k tomu, že náročný program, který jsem si vytknul, můžu realizovat,“ vysvětlil ředitel Kasík. U podpisu smlouvy byl rovněž přítomen ředitel marketingu společnosti Wikov Martin Sychrovský. „Spolupráci bychom chtěli mimo jiné využít k prezentacím či personálním kampaním. Rádi bychom aktivity rozšířili na Trutnov a okolí,“ prohlásil a přiznal, že do Uffa zatím nechodil, ale slíbil, že se polepší. „Měl bych začít a začnu.“

V rámci podpisu smlouvy o partnerství firma Wikov „zaparkovala“ v blízkosti recepce Uffa jeden ze svých historických vozů. Současný přední světový producent průmyslových převodovek totiž v letech 1924 až 1940 vyráběl vlastní automobily Wikov. Ve své době měly pověst velmi kvalitních a výjimečných vozů pro zámožné a náročné klienty.

Trutnované si tak mohou do 14. září prohlédnout zblízka červený unikátní vůz Wikov 7/28. „Zároveň bych chtěl pozvat na Den otevřených dveří ve firmě Wikov v Hronově, který se koná v sobotu 16. září od 10 hodin,“ poznamenal Sychrovský.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama