reklama 

Další krátké angažmá v nemocnici, ředitel Martin Limburský odstupuje z funkce

6.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 2067

Trutnov – Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje vypsal výběrové řízení na nového ředitele Oblastní nemocnice Trutnov. Důvodem je odchod nynějšího šéfa špitálu Martina Limburského, který na vlastní žádost své působení jako ředitel nemocnice ukončuje. Ve své funkci vydržel necelých osm měsíců, přestože měl smlouvu na dobu určitou do poloviny letošního roku.

Další krátké angažmá v nemocnici, ředitel Martin Limburský odstupuje z funkce

„Rozhodl jsem se ve funkci ředitele nemocnice skončit ze zdravotních důvodů. Je to velmi náročná práce, kterou mi teď bohužel ztěžují zdravotní komplikace. Protože mně ale moc záleží na tom, aby nemocnice dobře fungovala, přislíbil jsem, že mému nástupci budu nápomocen, jak to bude potřeba. Mám také své další soukromé aktivity, kterých, jak jsem avizoval už při mém nástupu, a nechtěl jsem se jich vzdát,“ vysvětluje důvody svého odchodu Limburský.


Odstupující současný ředitel nemocnice Martin Limburský, ze zdravotních důvodů.

Není žádným tajemstvím, že „životnost“ ředitelů trutnovské nemocnice je za poslední rok velmi malá. Kvůli nefunkčním mezilidským vztahům byl nejprve k 1. březnu minulého roku odvolán z funkce ředitele Roman Koudele. Toho 5. dubna nahradil Jaroslav Kratochvíl, který vedl nemocnici do 9. května. Na tomto postu vydržel tedy pouhý měsíc a rezignoval ze zdravotních důvodů. Pak se chopil funkce Limburský, který nyní také odstupuje.


K 1. březnu minulého roku byl odvolán z funkce ředitele Roman Koudele.

„Rozhodnutí pana doktora Limburského předčasně odejít z funkce litujeme, ale respektujeme jej. S další spoluprací počítáme ještě do konce letošního roku, a to z pozice člena představenstva. Za odvedenou práci mu jednoznačně patří naše poděkování. Věřím, že se mu podařilo situaci v nemocnici uklidnit a nastavit zde podmínky pro další její růst,“ uvedl Miroslav Procházka, předseda představenstva Zdravotnického holdingu.


Jaroslav Kratochvíl se stal ředitelem 5. dubna, po měsíci rezignoval ze zdravotních důvodů.

Nyní tedy bylo vypsáno výběrové řízení na pozici ředitele nemocnice.  Lhůta pro podání přihlášek je 19. března s předpokládaným nástupem od 1. května.  „Hlavním úkolem nového ředitele nemocnice bude zlepšení ekonomiky celé společnosti při zabezpečení provozu klíčových oddělení. Samozřejmostí je i pokračování ve vytváření příjemného ovzduší na pracovištích nemocnice,“ řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro zdravotnictví. Budoucí ředitel by měl být odborník s minimálně desetiletou praxí, z toho alespoň se třemi roky ve vrcholovém managementu a ideálně se znalostí problematiky ve zdravotnictví.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama