reklama 

Firma se sice vešla do ceny, dokumentaci ale nedodala a přestala komunikovat

16.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1558
 • komentářů 1

Trutnov – Není to tak dávno, kdy kraj zrušil tendr na výstavbu konsolidovaných laboratoří a transfúzního oddělení v nemocnici, který byl vypsán koncem září loňského roku. A proč se tak stalo? Do tendru se přihlásily tři firmy. Podle krajského hejtmana Jiřího Štěpána, který byl hostem Klubu seniorů v síni Bohuslava Martinů, dvě firmy překročily cenu 168 milionů, další firma se sice do ceny vešla, ale…

Firma se sice vešla do ceny, dokumentaci ale nedodala a přestala komunikovat

„Firma, která splnila cenovou podmínku, ale nedodala k podpisu zakázky dokumenty a přestala komunikovat. Nemohli jsme tedy podepsat smlouvu. Museli jsme tendr zrušit a výběrové řízení bude vyhlášeno znovu. My sice od té zakázky neustupujeme, ale je to nepříjemné, protože se to všechno posouvá,“ posteskl si hejtman. V této souvislosti poznamenal, že se současné době hodně staví a je poměrně málo pracovníků. „Kdyby tady nebyli chlapi z Ukrajiny a Rumunska, tak se tady nepostaví půlka věcí,“ myslí si.

Trutnovská nemocnice však řeší ještě jeden problém. Před nedávnem po necelém roce odstoupil z funkce ředitele Martin Limburský. Za rok tak nemocnice přišla už o třetího ředitele. Po odvolání Romana Koudeleho zdravotnický holding vypsal výběrové řízení na nového šéfa špitálu. Tehdy byl do jeho čela uveden Jaroslav Kratochvíl. Ve funkci však vydržel pouhý měsíc a odešel z údajných zdravotních důvodů.

„Oznámil nám, že z osobních, rodinných a zdravotních důvodů odchází a nebude vykonávat funkci ředitele trutnovské nemocnice.  Říkal jsem si, dobře, má problémy, pochází ze severních Čech a chce se vrátit. To se dá pochopit. Pak si najednou přečtete, že se stává ředitelem nemocnice v Sokolově,“ řekl seniorům Štěpán.   Potom do čela trutnovské nemocnice nastoupil staronový ředitel Limburský, který své angažmá rovněž ukončil ze zdravotních důvodů.

„Už sice nebude ředitelem, ale dobrá zpráva je, že bude i nadále ve vedení nemocnice a bude stále ovlivňovat její chod. V tuto chvíli bylo vypsáno výběrové řízení na nového ředitele. Přihlásit se může kdokoliv a my budeme muset hledat a dobře vybrat, aby byla situace klidná,“ prozradil hejtman, který upozornil, že se nedávno sešla koalice na kraji a řeč byla i o zdravotnictví. „Součástí té debaty bylo, že budeme v budoucnu řešit personální změny na holdingu.  Přitom sdělil, že je otázka, zda v  nové podobě krajského zdravotnictví je současný předseda představenstva zdravotnického holdingu Miroslav Procházka tím pravým mužem, aby ho vedl.

Součástí besedy bylo také dlouho přetřásané téma, kterým je slučování škol. Je známý fakt, že od 1. července budou sloučeny Obchodní akademie Trutnov a Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Trutnov. Nově vznikne Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie. Hejtman se při diskuzích, které se kolem tohoto kroku na kraji vedly, přikláněl spíše ke sloučení Obchodní akademie s gymnáziem, protože mu to přišlo logičtější.

„Nakonec to ale dopadlo jinak a budou sloučeny „obchodka“ se „zdrávkou“. Doufám, že jsme k tomu přistoupili s veškerou vážností, ale jestli to bude všechno stoprocentně dobře fungovat za čtyři či za pět let, nedokáži odhadnout,“ dodal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

17.3.2018 Jiří Zbořil
Pokud vím tak p.Kratochvíl je ředitelem v Sokolově.....Nevěřím že odešel ze zdravotních důvodu,víme jaké poměry jsou v Trutnovské nemocnici!!!!!!Asi to brzy zjistil.........

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama