reklama 

Kasper Kovo: Firma roku 2017 nad 250 zaměstnanců

9.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1092

Trutnov - V Městském divadle v Náchodě se včera uskutečnil slavnostní galavečer, při kterém byly vyhlášeny výsledky soutěže Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017. Velkého úspěchu dosáhla trutnovská strojírenská rodinná společnost Kasper Kovo.

Kasper Kovo: Firma roku 2017 nad 250 zaměstnanců

Ta se stala vítězem kategorie Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců. „Tato strojírenská firma se vypracovala za více než čtvrt století z nuly na respektovaného dodavatele náročných plechových dílců, technologických celků a speciálních tlakových nádob s celosvětovou působností. V Trutnově aktuálně zaměstnává 450 pracovníků a stále roste,“ stálo v hodnocení firmy.

Jak nám v rozhovoru pro březnový magazín Trutnovinky řekl majitel firmy Rudolf Kasper, společnost klade velký důraz na odpovědnost vůči městu a regionu. „Věřím, že to je ta nejlepší investice pro firmu, ale i pro Trutnovsko a jeho další generace,“ uvedl majitel. Mezi okresními finalisty byly ještě další firmy z Trutnova a okolí. Mezi živnostníky to byla Luďka Tomešová a její Tiskárna LT. Dále v kategorii Obchodní společnost do 50 zaměstnanců společnost Expres Menu, u Obchodních společností do 250 zaměstnanců pak firma Stránský a Petržík, pneumatické válce, mezi Podnikatelkami roku Zdenka Hrochová.

Akce Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017 byla zahájena na přelomu minulého roku ve všech pěti okresech kraje. Nejvyšší počet hlasů v každé kategorii určil okresní vítěze jednotlivých kategorií a ti postoupili do krajského kola. Každá kategorie tak měla pět finalistů. Konečné hodnocení provedli členové představenstva a dozorčí rady Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, kteří svým hlasováním rozhodli o celkovém vítězi každé kategorie.  

„Akci jsme uspořádali už potřetí. V tomto roce jsme však poprvé ocenili firmy a podnikatele z celého Královéhradeckého kraje Věřím, že tímto ročníkem již zakládáme tradici a že tuto celokrajskou akci zopakujeme i v dalších letech,“ řekl Radek Jakubský, předseda Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama