reklama 

Komunista Ondráček šéfuje komisi pro kontrolu GIBSu, odpůrci si ho „podali“ na fb

2.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 2389
 • komentářů 2

Trutnov – Zastupitel města a poslanec Parlamentu ČR Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnešním dnem dostal v politické kariéře na nevídaný vrchol. Poslanecká sněmovna ho totiž zvolila do čela výboru pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Je to paradox, protože komunisté se v posledních parlamentních volbách jen o pověstný fous dostali do sněmovny.

Komunista Ondráček šéfuje komisi pro kontrolu GIBSu, odpůrci si ho „podali“ na fb

Přesto mají reálné ambice, díky spolupráci s vítězem voleb Hnutí ANO, participovat na případné vládnutí v zemi. Ondráčkův nový post tak není ani překvapením. Každopádně mnohým leží tento poslanec v žaludku, a to zejména kvůli velmi problematické minulosti, kdy pracoval u SNB a jako příslušník pohotovostního útvaru zasahoval v lednu 1989 proti demonstrantům během tak zvaného Palachova týdne.

Pro Aktuálně.cz uvedl, že v profesním životě by žádné věci neměnil a domnívá se, že nikdy neporušil zákony této země. Do funkce šéfa GIBSu se dostal po dvou měsících neúspěšných pokusů. Nyní prý došlo k dohodě, která ho vynesla přes hlasování Parlamentu do čela tohoto výboru. Tato informace rozpoutala na facebooku velmi živou diskuzi, a to zejména mezi Ondráčkovými odpůrci, a to i trutnovskými.

Samet se neosvědčil. Nejsme jako oni, také ne. Václav Havel to tehdy v té euforii myslel dobře, ale výsledek se dostavil. Takže je to potřeba udělat znovu a zcela jinak,“ myslí si například známý trutnovský muzikant Josef Lábus, který zcela otevřeně vystupuje proti všemu, co zavání komunisty. Pak se opakují komentáře: No to snad ne…, Tak to je hodně zlý…, a podobně.

Marek Ruffer, další pisatel na facebooku, se nechal slyšet, že jde o výsměch všem lidem přímo do očí. „Demokracie v tomto státě je, že můžou úplně vše, ale jen lidé na různých postech a funkcích. Na normálního občana se to ale nevztahuje,“ napsal.

Pisatel Miloslav Hobbit by zase trochu vnitřně chápal, kdyby ten člověk (Ondráček) toho litoval, že byl „mladej a blbej“, změnil se, což samozřejmě ne, když byl dál komunistou. Myslel tím Ondráčkovo angažmá v nechvalně pověstném Potovostním útvaru Veřejné bezpečnosti. „Ale tohle je prostě výsměch, až hrozivej. Zapomeňte na to, že tu bude nějaká vláda práva, zapomeňte, že platí základní etické normy,“ varuje Hobbit. 

Na facebooku trutnovské KSČM je zpráva o zvolení Ondráčka na horní pozici už téměř sedm hodin. Zatím byla jednou sdílena, ale jinak je bez odezvy i komentářů. „Já nebudu likvidovat Generální inspekci bezpečnostních sborů, protože ta byla zřízena zákonem a zákonodárci jste vy i já, takže já nejsem od toho, abych likvidoval, tak jak se už dočítám, že jsem k tomu nastrčen. Já pouze říkám, že kontrola může být odborná, anebo formální,“ řekl dnes mimo jiné ve svém projevu Ondráček.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Trutnovinek

Diskuse

3.3.2018 Josef Janický st.
https://volby.idnes.cz/poslanecka-snemovna-2017.aspx Jsme rádi,že nás informujete o pověstném fousu,ale je sobota a ve středu se hrála 2.liga hokeje a tady je asi informační embargo ?
4.3.2018 Jiří Klas
Divím se že se stále do Ondráčka navážíte je legálně zvolený má vzdělání má v roce 89 plnil jen rozkaz nadřízených ale to bohužel se nehodí řvete a nevíte proč. to už máte všichni vypatlaný mozky to nevidíte jak jde celá republika do sraček.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama