reklama 

Kraj zrušil tendr na výstavbu laboratoří v nemocnici, nabídky nesplnily podmínky

5.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 754

Trutnov – Královéhradecký kraj už v minulém roce avizoval, že by měla být v trutnovské nemocnici zahájena výstavba konsolidovaných laboratoří a transfúzního oddělení. Tato investice, na kterou bylo vyčleněno více než 164 milionů korun bez DPH, se však opozdí. Dnes byl totiž radou kraje zrušen tendr na stavební práce, který kraj vypsal koncem září loňského roku.

Kraj zrušil tendr na výstavbu laboratoří v nemocnici, nabídky nesplnily podmínky

„Ve lhůtě pro podání nabídek jsme obdrželi tři nabídky. Dvě byly vyloučeny kvůli překročení předpokládané hodnoty veřejné zakázky, která byla zároveň maximální přípustnou nabídkovou cenou,“ řekl Václav Řehoř, krajský radní pro oblast investic. Podle něj třetí předložená nabídka nesplnila všechny zákonem a zadavatelem stanovené podmínky účasti a i přes žádost o doplnění tyto údaje účastník nedoplnil.

„Všichni tři účastníci byli vyloučeni. Proti tomuto rozhodnutí žádný z nich nepodal námitku,“ doplnil radní Řehoř s tím, že v zadávacím řízení nezbyl žádný účastník a jedinou možností je tendr na stavební práce zrušit. Kraj tento tendr nyní vyhodnotí a pak vypíše nový. Na celou přestavbu trutnovský laboratoří včetně dodávky zdravotnických technologií se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv nemocnice

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama