reklama 

Náčelníkem horské služby jmenovali Pavla Jirsu, nahradil zesnulého Adolfa Klepše

6.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 769

Trutnov – Na základě výběrového řízení byl dnes jmenován novým náčelníkem Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa (56). V této funkci nahradil zesnulého dlouholetého náčelníka oblasti Adolfa Klepše. Výběrové řízení bylo vyhlášeno loni na podzim a přihlásili se do něj čtyři uchazeči.

Náčelníkem horské služby jmenovali Pavla Jirsu, nahradil zesnulého Adolfa Klepše

„Po důkladném zvážení všech kandidátů byl letos 26. ledna vybrán Pavel Jirsa. Původně bylo datum jmenování stanoveno podle zadání řízení na 1. května. Vzhledem k tomu, že proti výsledku řízení nebyl podán žádný protest, neviděli jsme důvod, proč jmenování ještě odkládat,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby.

Pavel Jirsa je od roku 1986 členem Horské služby. Od dobrovolného člena a sezonního záchranáře se v roce 1996 stal profesionálním záchranářem. Na svém kontě má více než dva tisíce zásahů. V posledních letech pracoval v Horské službě jako zástupce náčelníka a metodik oblasti. Jirsa se v roce 1985 stal instruktorem horolezectví Československého horolezeckého svazu, o devět let později předsedou horolezeckého a skialpinistického klubu SAC Špindlerův Mlýn.

V roce 2000 začal působit jako předseda komise závodního skialpinismu při ČHS. V rámci Horské služby absolvoval kurs leteckého záchranáře a poté i cvičitele Horské služby. „Skloubil tak profesi i své koníčky, protože mezi jeho hlavní zájmy patří lyžování, horolezectví, skialpinismus a horská cyklistika,“ doplnil Radek Zeman z tiskového servisu Horské služby ČR.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Horské služby Krkonoše

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama