reklama 

Po roce Rudolf Kasper rezignoval na funkci předsedy dozorčí rady nemocnice

29.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 2587

Něco je špatně. Ano, řeč je o Oblastní nemocnici v Trutnově. Před nedávnem po necelých osmi měsících na vlastní žádost ukončil své působení jako ředitel nemocnice Martin Limburský. Nyní po roce rezignoval na funkci předsedy dozorčí rady špitálu známý trutnovský podnikatel Rudolf Kasper.

Po roce Rudolf Kasper rezignoval na funkci předsedy dozorčí rady nemocnice

„Ano, je to pravda,“ potvrdil nám dnes své rozhodnutí s tím, že své důvody nechce nijak komentovat. Před rokem na tiskové konferenci v nemocnici šéf úspěšné firmy prohlásil, že zástupce akcionáře se na něj obrátil s nabídkou, aby přijal členství v dozorčí radě. Rozhodl se tedy členství přijmout, protože trutnovskou nemocnici považuje za jednu z nejdůležitějších institucí v regionu.

„Věřím, že dozorčí rada je schopná užším způsobem spolupracovat s představenstvem nemocnice a směřovat ji tak, aby fungovala ještě lépe než dosud,“ řekl tehdy. Situace se ale podle něj změnila. „Během toho roku jsem si tam připadal zbytečně a došel jsem k tomu, že ta instituce nemá význam, protože nemá žádná exekutivní práva a schopnost něco ovlivnit,“ naznačil důvody odchodu z funkce Kasper, kterému se ani nelíbí, jak se tam střídají ředitelé.

Určitě je třeba čtenáři v tomto ohledu osvěžit paměť. Za poslední rok se tam totiž vystřídali tři oficiální šéfové. Kvůli nefunkčním mezilidským vztahům byl nejprve k 1. březnu minulého roku odvolán z funkce ředitele Roman Koudele. Toho 5. dubna nahradil Jaroslav Kratochvíl, který vedl nemocnici do 9. května. Na tomto postu vydržel tedy pouhý měsíc a rezignoval ze zdravotních důvodů. Pak se chopil funkce Limburský, který také odstoupil, rovněž ze zdravotních důvodů.

Krátce na to bylo vypsáno výběrové řízení na pozici nového ředitele nemocnice. Lhůta pro podání přihlášek byla 19. března s předpokládaným nástupem od 1. května. Podle našich informací výběr nového ředitele proběhl v Hradci Králové právě dnes, výsledky ještě nebyly oficiálně zveřejněny. O novém řediteli budeme čtenáře informovat.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama