reklama 

U kašny občané žádali, aby komunistický poslanec Ondráček složil mandát

5.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3640
 • komentářů 6

Trutnov – Stejně jaké v některých dalších městech v zemi, také v Trutnově na Krakonošově náměstí se dnes konala demonstrace za odvolání komunistického poslance a zastupitele města Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

U kašny občané žádali, aby komunistický poslanec Ondráček složil mandát

Ne příliš početná skupina trutnovských obyvatel se okolo osmnácté hodiny sešla u kašny s Krakonošem, na které vlála česká vlajka. Tuto demonstraci namířenou proti bývalému příslušníkovi SNB, který jako příslušník pohotovostního útvaru zasahoval v lednu 1989 proti demonstrantům během tak zvaného Palachova týdne, pořádal Aleš Bouda.

Součástí shromáždění byl také otevřený dopis adresovaný komunistickému poslanci Ondráčkovi, k němuž účastníci demonstrace připojovali své podpisy. „My níže podepsaní občané prostřednictvím tohoto otevřeného dopisu žádáme, abyste se jako bývalý příslušník Veřejné bezpečnosti, jenž zasahoval proti mladým lidem pokojně demonstrujícím za svobodu v rámci tak zvaného Palachova týdne v lednu 1989, vzdal mandátu poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ stojí v dopise.

Také zítra se v této souvislosti koná další demonstrace, tentokrát na Nábřeží Václava Havla před kinem Vesmír. Organizaci této akce vzala na svá bedra Lucie Bukova, která si na svém facebookovém profilu včera posteskla, že „všude demonstrují proti Ondráčkovi a my tady v Trutnově, odkud ten „milý“ pendrekář pochází, velké nic.“ To už ale po dnešní demonstraci neplatí.

„No, jako na Václaváku to nebylo, ale zítra od 17 hodin před kinem Vesmír nás snad bude víc. Snad více mladých. Sametové dada na nábřeží Václava Havla. Těším se, jestli bude na koho. Každopádně svůj nápad dotáhnu do konce i za minimální účasti,“ napsala na facebooku odhodlaně organizátorka zítřejší akce.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

5.3.2018 Jiří Klas
pokud má povolení městského zastupitelstva ?
5.3.2018 Jiří Klas
Trutnovaci to se neumite zviditelnit jinak nez tako debilne
6.3.2018 Petr Jandera
Mezi těmi asi dvaceti protestujícími mi nějak chybí postava pana starosty Adamce. Asi nemá facebook.
6.3.2018 Josef Janický st.
Docela by mne zajímal autor textu otevřeného dopisu,kde je žádáno,aby pan Ondráček vrátil poslanecký mandát.Ale v textu tohoto článku se mluví o něčem jiném !!O poslaneckém mandátu nemůže rozhodovat mimo voličů žádná ani nátlaková skupinka !
6.3.2018 Jiří Klas
Tak Trutnováci můžete být spokojeni soudruh Ondráček rezignoval na funkci všichni kteří protestovaly proti patříte do stejné pravicové žumpy tady není demokracie ale bordel . tak proč máme volby kdýž rozhoduje uřvaná ulice lezete po kašně se státním symbolem žádný státní svátek nebyl ukazujete jen svou blbost z Havla se můžete posrat a pohrdáte lidmi kteří chtějí pro vlast dobře no v bordelu se dobře žije.
7.3.2018 Petr Jandera
Škoda, že se Ondráček nechal zastrašit pražskou řvoucí ulicí, slušní lidé zůstali doma a respektovali demokratická rozhodnutí. V Trutnově vykřikovalo pár lidí u kašny a to ještě zjevně nevěděli o co jde a chtěli, aby Ondráček složil poslanecký mandát. Jak je tedy možné, že cca 20 let po roce 1989 pracoval u policie a nikomu to nevadilo, měl dobré výsledky a riskoval celým svým životem, že si ho podají kriminálníci, které odhaloval a teď se bojí v "demokratické" společnosti zdivočelého a televizí podněcovaného davu.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama