reklama 

VIDEO: Přepadenou ženu děti vypátraly, šlo o zážitkovou výuku

8.3.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 935

Trutnov – Nevšední a dobrodružnou akci pro své svěřence uspořádalo trutnovské Středisko volného času. Za účasti policistů, kriminalistů a strážníků městské policie se totiž zúčastnili večerní simulace skutečné pátrací akce, která byla součástí zážitkové výuky – kurzu kriminalistiky.

VIDEO: Přepadenou ženu děti vypátraly, šlo o zážitkovou výuku

Podle ředitele střediska Josefa Khola je smyslem této události vzdělávat děti formou zážitků. „Ten je totiž v reálných situacích tak silný, že si ho děti budou pamatovat navždy,“ uvedl ředitel. Za spolupráce kriminální policie byl podle scénáře na konkrétním místě vyšetřován kriminální čin.

Děti řešily konkrétní případ. V akci střediska pátraly po přepadené ženě. Vše dospělo do zdárného konce a ženu – figurantku našly. „Je lepší, když si děti mohou určité věci osahat a pochopit souvislosti,“ řekl kriminalista Jan Rýdl s tím, že policisté dětem vysvětlili, jak to chodí v realitě, při vyšetřování skutečného případu.

„Přináší mi to radost, když dětem můžeme přiblížit naši práci,“ poznamenal Zdeněk Mach, strážník městské policie. Účastníci pátrání si pochvalovali, že mohli vidět, jak policie při těchto zásazích pracuje ve skutečnosti. „Chtěl jsem si prožít na vlastní kůži, jaké to je, stát se vyšetřovatelem. Myslím, že je to nezapomenutelná zkušenost,“ svěřil se po akci jeden z účastníků.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama