reklama 

Rekonstrukce pěší zóny: veřejnost uvidí návrhy a vyjádří se k nim

19.6.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1570

Jak už Trutnovinky čtenáře informovaly, odborná komise vybrala vítězný návrh na rekonstrukci pěší zóny v Horské ulici v Trutnově, který vzešel z architektonické soutěže vyhlášené v listopadu minulého roku. Zasláno do ní bylo třináct návrhů. Nyní se s nimi seznámí trutnovská veřejnost.

Rekonstrukce pěší zóny: veřejnost uvidí návrhy a vyjádří se k nim

Diskuse vedení města, autorů návrhů a členů poroty s veřejností se uskuteční ve čtvrtek od 15 hodin v sále Uffa. Kromě jiných by se jí měli zúčastnit autoři vítězného návrhu číslo 1, architekti Martin Hájek, Václav Hájek a Lukáš Kemr. Všechny návrhy budou vystaveny od čtvrtka do 28. června v pracovní dny od 9 do 17 hodin ve foyer Uffa. Zároveň budou k vidění v digitální podobě na webu města Trutnova www.trutnov.cz.

Člen odborné komise, trutnovský architekt Michal Rosa, uvedl, že vítězný návrh a druhý v pořadí jsou velmi kvalitní a je zvědavý, jak je bude veřejnost vnímat. „Nedokáži to nyní říci, je to nepředvídatelné,“ řekl. Za důležité považuje, aby občanům bylo vysvětleno, proč byl právě vítězný návrh vybrán. „Ti, které to zajímá, mohou dostat odpovědi na své otázky,“ upozornil architekt.

Podle něj z porotců přislíbili účast všichni a jsou připraveni na dotazy zodpovídat. Při diskuzi by měli být i autoři dvou oceněných návrhů. „Pro ně to může být od občanů zpětná vazba. Mohou zaznít i nějaké myšlenky, které mohou být zajímavé. Není to boží zjevení, ale architektonická studie. Myslím si, že to bude mít další vývoj a pokud by se objevily nějaké zajímavé podněty, lze s nimi pracovat,“ dodal Rosa.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama