reklama 

Mezi Trutnovem a Svobodou čeká cestující větší komfort

17.7.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1660

Větší komfort pro cestující modernizací vlakové soupravy. To je smyslem smlouvy na veřejnou vlakovou dopravu mezi Trutnovem a Svobodou nad Úpou, kterou uzavřou kraj a společnost GW Train Region. Tato smlouva nahradí tu, která končí letos v prosinci.

Mezi Trutnovem a Svobodou čeká cestující větší komfort

Její součástí je závazek dopravce modernizace současného motorového vozu, kterým se zlepší komfort pro cestující na této trati. Modernizace motorového vozu spočívá zejména ve výměně sedadel, vybavením vnitřním a vnějším elektronickým informačním panelem, zásuvkami, nerezovou toaletou a umyvadlem, otevíratelnými okny, WIFI připojením, úpravou prostorů pro přepravu jízdních kol a kočárků.

„Nová smlouva bude uzavřena podle evropského nařízení z roku 2007 o veřejných službách v přepravě cestujících. Tato smlouva přinese větší komfort pro cestující, o což nám především jde. Jde o první smlouvu v drážní dopravě, která je uzavřena v souladu s těmito novými pravidly,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: vlaky.net

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama