reklama 

Pozor! Kvůli nutným opravám domácnosti čeká týdenní odstávka tepla a teplé vody

3.7.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1893

Rok se sešel s rokem a je tu opět prázdninová letní odstávka společnosti ČEZ Teplárenská. Jejím smyslem je kontrola všech primárních i sekundárních rozvodů, parovodů a horkovodů, výměníků a dalších zařízení, která zajišťují vytápění a ohřev vody. V Trutnově a okolí bude přerušena dodávka tepla a teplé vody z elektrárny Poříčí od tohoto pátku 22 hodin do pátku 13. července 22 hodin.

Pozor! Kvůli nutným opravám domácnosti čeká týdenní odstávka tepla a teplé vody

Tato týdenní odstávka se dotkne nejen Trutnova, ale také Mladých Buků, Svobody nad Úpou, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice a Radvanic. Pro Janské Lázně a trutnovský pivovar je zajištěn provoz záložními zdroji. Podle manažera „čezu“ Jakuba Kotíka budou během odstávky zkontrolovány všechny tepelné napaječe.

„Čekají nás tedy klasické revize a údržbové práce, případně výměny dosluhujících armatur. Mimo to na parovodu Krkonoše vyměníme sekční armaturu v lokalitě Kalná Voda. Horkovod Trutnov čeká výměna netěsného kompenzátoru v Trutnově - Poříčí. Budou také probíhat potřebné opravy ve výměníkových stanicích a na sekundárních rozvodech,“ uvedl.

Odstávky, při nichž budou provedeny opravy, revize a diagnostika horkovodů a parovodů mají zajistit spolehlivost dodávek tepla zákazníkům v příštím topném období.  „Provedeme kontrolu a opravu technologických částí, která je za normálního provozu nemožná, protože by zásadním způsobem omezila dodávku tepla odběratelům a tím snížila spolehlivost centrálního zásobování teplem,“ dodal Kotík.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Vilím Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama