reklama 

U pevnosti Stachelberg se už rýsuje nové parkoviště

24.7.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1153

Návštěvníci pevnosti Stachelberg budou moci již brzy zaparkovat své auto na zcela novém parkovišti. Město Trutnov zde buduje stání pro 35 osobních aut a další vozidla. Díky dotacím z evropské unie radnice zaplatí pouze deset procent z celkové částky.

U pevnosti Stachelberg se už rýsuje nové parkoviště

Trutnov společně s dalšími partnery úspěšně požádalo o dotaci na vybudování parkoviště u turisty vyhledávaných cílů - pevnosti Stachelberg a rozhledny Elišky, a to v rámci projektu „Tajemství vojenského podzemí“ a programu Interreg V-A Česká republika - Polsko.

„Město se neustále snaží podpořit cestovní ruch a turistům nabídnout pohodlné a kvalitní služby. Vybudování parkoviště u Stachelbergu je více než nutné s ohledem na vzrůstající počet návštěvníků,“ doplňuje trutnovský starosta Ivan Adamec.

Novostavba parkoviště na Babí začala na přelomu června a července. Vznikne zde 35 parkovacích míst pro osobní vozidla, tři místa pro autobusy a dvě místa pro vozidla imobilních návštěvníků. Pokud vše půjde podle plánu, parkoviště by mělo být hotové nejdéle v září.

Celková cena za jeho zhotovení je téměř 3,5 milionu korun. Radnice však díky dotacím uhradí pouze deset procent z této částky. Stavbu provádí firma Colas CZ.

(mde, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Michaela Dědková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama