reklama 

Áčko, zbrusu nový útulný snack bar, přivítá první hosty

8.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 6497
 •• Komerční sdělení

To, o čem se dlouho mluvilo, se stane nyní skutečností. Zítra ráno bude v zrekonstruovaných přízemních prostorách bývalé Vesny v Bulharské ulici otevřen snack bar plný dobrot nazvaný Áčko. Jeho majitel Adam Šubrt si tak plní svůj velký sen: otevřít v Trutnově podnik, který ve městě chyběl.

Áčko, zbrusu nový útulný snack bar, přivítá první hosty

Po náročné rekonstrukci se veřejnost dočká moderního a stylového podniku, který je zejména v zahraničí běžnou součástí každodenního života. Interiér je laděný do teplých dřevěných tónů s velkými výkladními skříněmi, s komfortním a příjemným sezením v pohodlných křeslech u větších stolů. O teplo se v zimním období postarají stylová kanadská kamna, v nichž se bude topit dřevem.

Nový podnik bude opticky rozdělen na tři části. V té první, kde stojí jeden z nejdelších barů v Trutnově, si lze dát polévky, smoothies, mléčné, ovocné i zeleninové drinky, zapečené tousty, bagetky, bruschettky, saláty či fresh do kalíšku na cestu. Samozřejmostí budou i snídaně. Ve střední zóně si na své přijdou i nároční milovníci káv z celého světa. V nabídce budou kvalitní kávy například z Etiopie, Nikaraguy, Salvadoru, Kolumbie nebo Brazílie. K tomu si návštěvník jistě rád dá nějaký dobrý zákusek. Třetí část podniku bude vyhrazena vaflím, palačinkám.

Bude to kombinace mléčné jídelny, fresh baru a kavárny. Podnik je určen pro ty, kteří vyhledávají příjemné prostředí s dobrým pitím a jídlem,“ říká majitel. Podle něj bude návštěvníkům k dispozici základní, ale nijak striktní jídelníček. Áčko se bude zaměřovat na přání a chutě zákazníka. V budoucnu Áčko plánuje i rozvoz pochoutek na objednávku do domácnosti či na pracoviště.

„Důležité je, že sázíme na čerstvé suroviny a na sezónní sortiment. Když bude období jahod, které si můžeme sehnat naprosto čerstvé, budeme dělat jahodové koktejly, polévky a podobně. Sezónní surovině prostě přizpůsobíme sortiment,“ upozornil Adam Šubrt.

A jaká bude provozní doba? Ve všední dny bude otevřeno od 8 do 17.30 hodin. V sobotu od 9 do 17.30 a v neděli od 13 do 17.30 hodin. „Chci se tímto novým projektem bavit, chci dát hostům něco jiného, kde jinde nenajdou. Budu samozřejmě rád, když si Trutnované i náhodní hosté nový podnik oblíbí a budou ho rádi navštěvovat a vracet se do něj,“ zve do Áčka jeho majitel Adam Šubrt.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama