reklama 

Krkonošský veletrh se letos zaměřil na úsporu energií

28.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1260

Za poměrně velkého zájmu veřejnosti vstoupil dnes do druhého dne ve Společenském centru Uffo vyhledávaný devátý Krkonošský veletrh. Každoroční událost zaměřená mimo jiné na bydlení, stavby, zahradu a hobby se tentokrát více zaměřila například na využívaní obnovitelných zdrojů energie vedoucí k energetické soběstačnosti.

Krkonošský veletrh se letos zaměřil na úsporu energií

To potvrdila také Jolana Vašáková ze spolupořádající Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje. „Veletrh je letos skutečně více zaměřen na menší a střední firmy, které se zabývají vytápěním a energetikou. Za energie domácnosti platí stále více peněz, proto si návštěvníci mohou vybrat výrobky, které jim peníze ušetří,“ uvedla.

Na veletrhu, kde své rady i zboží nabízí více než 60 firem, z toho sedm z Polska, si zájemci mohou vybrat z široké nabídky například tepelných čerpadel, kotlů, solárních jednotek, klimatizací, podlahového topení, bazénů, čističek, elektrokol, hydroizolací, koupelen, kuchyní a dalšího nepřeberného množství zboží.

„Stavíme právě barák, tak jsem se přišel inspirovat. Zatím se jen rozkoukávám a dřív než něco koupím, raději se poradím,“ řekl nám návštěvník veletrhu Adam Kroutil z Trutnova. Kromě toho si zde přijdou na své také milovníci zahrádkaření a zahrad obecně. V sále je totiž k dispozici zahradnická expozice, kde lze sehnat sazenice letniček, které je možné vysadit venku i v nádobách, dále sadby zeleniny i vazby sušených květin.

Součástí tradiční akce je také bohatý doprovodný program. Před Uffem je expozice s domácími zvířaty, jako jsou například králíci, holubi, krocani, kachny, husy, slepice i kohouti. Dále jsou tu dravci, s nimiž je možné se nechat vyfotit. Na své si přijdou i děti, pro něž organizátoři připravili skákací hrad, malování zvířecích masek na obličej či tvarování zvířátek z nafukovacích balónků. Kdo má zájem, může si vyzkoušet jízdu na desítce různých typů elektrokol.

Dnes v 15 hodin se uvnitř Uffa uskuteční losování o třicetilitrový soudek piva. Navíc jsou k dispozici losovací kupony ve velké soutěži o pravý diamant. „Myslím, že je to prospěšná akce a jsem ráda, že se jí můžu každoročně zúčastnit. Stejně jako loni si odnáším sazenice na zahrádku,“ prozradila Ludmila Černá z Trutnova. Letošní Krkonošský veletrh bude zakončen dnes v 17 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama