reklama 

Pavilon interny v nemocnici čeká rekonstrukce za 9,5 milionu

13.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 991

Královéhradecký kraj vyčlenil 9,5 milionu korun na projekt rekonstrukce oddělení interny, neurologie a rehabilitace v Oblastní nemocnici v Trutnově. V této souvislosti krajská rada schválila zakázku na vypracování projektové dokumentace.

Pavilon interny v nemocnici čeká rekonstrukce za 9,5 milionu

„V pavilonu interny trutnovské nemocnice se nachází oddělení neurologie, jehož součástí je iktové centrum umožňující časnou diagnózu pro pacienty s mozkovou příhodou. Toto centrum slouží pro oblast s více než 160 tisíci obyvateli. I to je důvod modernizace celého objektu,“ zdůvodnil důležitost rekonstrukce náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Stavební práce v objektu budou kromě toho zahrnovat také rekonstrukci cvičební místnosti, šatny a sociálního zařízení včetně prostorů pro personál interny či jednotky intenzivní péče. Stavební úpravy se dotknou většiny z šesti nadzemních podlaží. Nemocnice, která má 300 akutních lůžek a zaměstnává 620 pracovníků, z toho 91 lékařů, ročně hospitalizuje zhruba 13 tisíc pacientů a provádí přes čtyři tisíce operací.

(hyš, tz)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: nemtru.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama